Vienna House Amber Baltic Miedzyzdroje walczy o czyste plaże i morze

Udostępnij artykuł
Hotel dołączył do akcji Greenpeace Polska #BezPlastiku. W najbliższy weekend 20 i 21 lipca w specjalnej strefie przy hotelu będzie można połączyć przyjemne z pożytecznym – dobrze się bawić i dołożyć swoją cegiełkę do uprzątnięcia terenów nadmorskich.

W najbliższą sobotę i niedzielę Strefa #BezPlastiku powstanie na placu przy hotelu Vienna House Amber Baltic w Międzyzdrojach, od strony plaży, przy zejściu C. Aktywiści Greenpeace Polska będą edukować, dlaczego plastik to naprawdę pilny problem, z którym społeczeństwo musi jak najszybciej wygrać. Uczestnicy będą mogli nurkować, zbierać plastikowe śmieci, szukać nurdli i wziąć udział w warsztatach oraz podpisać petycję , która żąda od rządu systemowych rozwiązań ograniczających stosowanie jednorazowego plastiku.

– Czyste plaże to marzenie każdego urlopowicza, ale prawda jest taka, że są one zasługą ekipy, która sprząta każdej nocy. Co więcej, tylko 5 procent śmieci morskich trafia na plaże, 1 procent znajduje się na powierzchni wody, a aż 94 procent wszystkich śmieci spada na dno. Ekologia i dbałość o środowiska wpisane są w DNA Vienna House, dlatego dołączenie do akcji Greenpeace Polska było dla nas naturalnym krokiem – przyznaje Monika Kowalska, dyrektor generalna Vienna House Amber Baltic Miedzyzdroje.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie RH2019banner.png

W Vienna House zrównoważony rozwój i ekologia są niezwykle ważne, dlatego sieć angażuje się w proekologiczne działania i inicjuje rozwiązania mające na celu ochronę środowiska, w tym ograniczenie użycia plastiku. W restauracjach hotelowych plastikowe słomki zostały zastąpione przez biodegradowalne i papierowe, a kieliszki i szklanki z plastiku serwowane na plaży przez Vienna House Amber Baltic Miedzyzdroje – przez ich poliwęglanowe odpowiedniki wielorazowego użytku. W pokojach hotelu goście nie znajdą napojów w butelkach plastikowych, a wszystkie żarówki zostały wymienione na energooszczędne LED-y. Hotel, tak jak cała sieć Vienna House, promuje ekologiczną mobilność, dlatego zachęca do korzystania z rowerów oraz elektrycznych skuterów, oraz zapewnia możliwość ładowania samochodów elektrycznych. Cała sieć Vienna House zrezygnowała również z użycia jajek „trójek” i stawia na lokalnych dostawców, jeżeli to tylko możliwe.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie FPH2019-bannerD.png

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 18.07.2019
Aktualizacja: 18.07.2019