Vienna House oferuje ekologiczne eventy

Udostępnij artykuł
Zrównoważony rozwój i dbałość o planetę coraz częściej są wpisane w DNA firm. W Vienna House możesz zorganizować spotkanie biznesowe czy konferencję zgodną z eko-wartościami, przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Vienna House Andel’s Cracow i Vienna House Easy Cracow przygotowały ofertę spotkań przyjaznych środowisku.

Oferta eko-konferencji w Vienna House Andel’s Cracow oraz Vienna House Easy Cracow skierowana jest przede wszystkim do firm, które dbają o środowisko naturalne oraz zdrowie. Naszym celem jest minimalizacja wpływu spotkań na przyrodę i klimat na każdym etapie organizacji i redukcja ich śladu węglowego – podkreśla Tomasz Piórkowski, dyrektor regionalny Vienna House.

Ekologiczne zobowiązanie Vienna House

Działania krakowskich hoteli Vienna House są spójne z polityką zrównoważonego rozwoju sieci. Energia elektryczna w obu hotelach w 100 proc. pochodzi ze źródeł odnawialnych, a wszystkie żarówki są energooszczędne. W celu minimalizacji ilości odpadów, szczególnie plastikowych, goście m.in. otrzymują wodę w szklanych, zwrotnych butelkach. Ze względu na obowiązujące normy bezpieczeństwa przerwy kawowe są wprawdzie porcjowane, ale serwowane w opakowaniach podlegających recyklingowi. Kawa jest ekologiczna, a dania komponowane z jak najbardziej lokalnych i zdrowych produktów. Jedna z propozycji przerw kawowych jest całkowicie fit – zamiast ciastek serwowane są owoce suszone i warzywa z dipami, a zamiast ciasta – batony crunchy domowej roboty. Goście, którzy przyjadą autem elektrycznym, mogą naładować samochód na hotelowym parkingu, a ci, którzy nocują w hotelach – zwiększą ilość tlenu w swoim pokoju, zabierając ze sobą roślinkę doniczkową z lobby. Po wywieszeniu specjalnej „zielonej torebki” na drzwiach pokoju otrzymują drobny podarunek w podziękowaniu za rezygnację ze sprzątania pomieszczenia. Specjalny „zielony zespół” kontroluje jakość oraz wprowadza ekologiczne innowacje. Hotele zachęcają też do „zielonej mobilności” – w obu hotelach można wypożyczyć rowery. Vienna House Andel’s Cracow znajduje się tuż przy Dworcu Głównym, więc goście łatwo dotrą do hotelu pociągiem.

Zdrowie priorytetem w Vienna House

W Vienna House komfort i zdrowie gości jest jednym z najważniejszych priorytetem. Z tego względu obok rozwiązań ekologicznych przy organizacji konferencji wdrażane są drobiazgowo wszelkie zalecenia dot. bezpieczeństwa. W hotelach stosuje się ekologiczne środki sanitarne, stacje dezynfekcji dostępne są we wszystkich publicznych przestrzeniach, a zespół Vienna House jest doskonale przeszkolony w kwestiach aktualnych standardów. Ustawienia sal konferencyjnych są dostosowywane do aktualnych wymogów, a jakość obsługi utrzymana na najwyższym poziomie.
Oba hotele są obiektami, które niedawno przeszły generalną renowację. Odnowienie Vienna House Easy Cracow zakończyło się w 2019 r., zaś Vienna House Andel’s Cracow – w 2020 r. Design drugiego obiektu, zlokalizowanego tuż przy Dworcu Głównym i 5 minut od Starego Miasta, oddaje hołd wielkim odkrywcom-żeglarzom i jest spójny z kalifornijskim wystrojem restauracji Mavericks Cracow.

ŚWIAT HOTELI czerwiec-lipiec 2020
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 03.09.2020
Aktualizacja: 03.09.2020