W co warto zainwestować tworząc strefę spa?

Udostępnij artykuł
Nie od dziś wiadomo, że życie to ciężka praca. A po pracy każdy z nas musi odpocząć, zrelaksować, nabrać sił, zatroszczyć się o siebie. Dotyczy to wszystkich – pracowników hoteli, ludzi biznesu, pracujących na etatach w sektorze publicznym, usługach . Wszystkich bez wyjątku. Dlatego hotele dziś to nie tylko nocleg lub ewentualnie dobra kolacja – to cała filozofia odpoczynku. Z usługami spa, najnowszym sprzętem, doskonale wyszkolonym personelem.

Jednak w całym tym dbaniu o ciało, jego wypoczynek i relaks przeważa myślenie, że ciało jest jednym przedmiotem. Owszem, upiększamy je, dbamy o dietę, czasami nawet dostarczamy suplementów. Chcemy żeby było ładne i zmieniało się tylko na lepsze (a przecież to niemożliwe – bo ono z każdym dniem robi się coraz starsze). A jednak nasze ciało to nie jeden ‘przedmiot’. To miliardy miliardów komórek, o które trzeba zadbać – o każdą z osobna z taką samą uwagą.

Już sam układ krążenia to sieć kilkudziesięciu tysięcy kilometrów naczyń krwionośnych, z których 74 proc. to najmniejsze naczynia włosowate odpowiadające za tzw. mikrokrążenie. Czyli to nieprawda, że nasze serce może przepompować krew do czubka głowy czy koniuszków palców u stóp. Owszem robi to, ale z pomocą tej niewyobrażalnej liczby naczyń o grubości włosa. I to właśnie dzięki nim każda komórka ma szansę być odżywiona (w tlen i składniki odżywcze), a toksyny z niej odprowadzone. Tylko dzięki procesom odżywienia i oczyszczania komórki mogą spełniać swoje funkcje życiowe i dostarczać organizmowi niezbędną energię. To właśnie dzięki mikro naczyniom każdy z nas, nawet po najbardziej wyczerpującym dniu, jest wstanie nadal funkcjonować.

Kondycja mikrokrążenia decyduje o naszym zdrowiu. U większości ludzi jest ono niestety zaburzone (w różnym stopniu). Nawet jeśli dobrze się odżywiają, korzystają ze specjalistycznych zabiegów, łykają suplementy. Jeśli nasze mikro naczynia nie są dostatecznie ukrwione, to choćbyśmy jedli wyłącznie przepiórki w płatach róży i popijali ambrozją, nasze komórki będą niedostatecznie odżywione, niedostatecznie dotlenione, niedostatecznie oczyszczone. I będą się starzeć. A w naszym organizmie, powoli acz nieubłaganie rozpoczną się procesy chorobowe.

Na szczęście jest coś takiego, jak terapia mikrokrążenia Bemer, która przywraca prawidłowe krążenie naczyniowe. Jedną z podstawowych korzyści, jakie daje terapia jest radykalna poprawa krążenia, w szczególności w najmniejszych naczyniach krwionośnych. Upraszczając – dzięki niej nasz organizm naprawdę ma szansę przyswoić wszystkie cudowności z hotelowego spa i restauracji.

Terapia Bemer jest najbardziej skuteczną, a przy tym najlepiej przebadaną terapią mikrokrążenia na świecie. Naturalną i możliwą do zastosowania w gabinetach czy warunkach domowych.
Rezultatem terapii jest pozytywny wpływ na wszelkie procesy regulacyjne zachodzące w organizmie, niezależnie od rodzaju dolegliwości. Dwudziestominutowa sesja stymuluje krążenie w 10 000 naczyń krwionośnych w obszarze miednicy, podnosi natlenienie, nawodnienie i odżywienie komórek, uwalnia stres krążeniowy, niweluje bóle kręgosłupa i migreny. A to tylko część listy!

Gabinety zabiegowe hotelowych spa mogą oferować 20 minutowe sesje podczas przeprowadzania innych nieinwazyjnych zabiegów. A hotele mogą wręcz udostępniać poręczne zestawy Bemer, żeby klient mógł sam zapoznać się z tą prostą, ale dobroczynną technologią w zaciszu swojego pokoju. Kto wie, może po pobycie w hotelu wyjedzie z niego z własnym kupionym zestawem?

Terapia poprawy mikrokrążenia Bemer jest terapią fizykalną, co oznacza, że wpływa na naturalne zdolności organizmu. Korzystanie z niej nie wiąże się ze stosowaniem środków farmakologicznych (choć w razie ich użycia, znacznie poprawia ich skuteczność). Sam sprzęt jest kompaktowy i mobilny nie wymaga dodatkowej infrastruktury. Jego obsługa jest prosta, intuicyjna i nie wymaga fachowej wiedzy medycznej ani specjalnie przeszkolonego personelu.

Urządzenie posiada 5 międzynarodowych patentów medycznych, a na jego temat opublikowano 12 oficjalnych badań w Bazie Danych Medycznych – www.pub.med.com. Technologia jest zarejestrowana i zaaprobowana przez FDA (U.S. Food and Drug Administration – amerykańska Agencja Żywności i Leków) – najbardziej rygorystyczną agencję administrującą lekami, urządzeniami medycznymi i produktami mającymi związek ze zdrowiem. Klient może więc mieć pewność, że korzysta z urządzenia najwyższej jakości.

Człowiek nie powinien zużywać życia, tylko po to, żeby tworzyć warunki, w których warto żyć. Szkoda życia. Trzeba też myśleć o tym, co dzisiaj. Ale ważne jest, żeby to „dzisiaj” przeżywać w dobrej kondycji, cieszyć się nim w pełni.

Autorem jest Piotr Sierpowski
z Healthy Life Planet

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 07.01.2020
Aktualizacja: 07.01.2020