Właściciel Hotelu Borowinowy Zdrój: Rok 2024 rozpoczął się perspektywicznie

Udostępnij artykuł

Rok 2023 był trudnym okresem pod względem sytuacji, która ma miejsce za granicą czyli problemy z emigrantami a także wojną na Ukrainie. Goście obawiali się sytuacji na granicy z Białorusią. W tym roku zauważamy, że sytuacja powoli wraca do normy. Mamy coraz więcej rezerwacji. Mam nadzieję, że rok 2024 będzie dużo lepszy od poprzedniego – mówi Ireneusz Stefański, właściciel Hotelu Borowinowy Zdrój Spa Wellness & Conference z Supraśla.

Hotel Borowinowy Zdrój Spa Wellness&Conference z Supraśla

Jednak po trudnym okresie sytuacja powoli wraca do normy. Rok 2024 rozpoczął się perspektywicznie. Pojawiają się zapytania. Goście indywidualni chcą spędzać czas z dala od miejskiego zgiełku w urokliwych miejscach obcując z naturą. 

Na początku tego roku widać, że pojawia się coraz więcej zapytań zarówno od gości indywidualnych jak i firm, które chcą zorganizować spotkania, czy konferencje biznesowe. – dodaje właściciel hotelu.

ŚWIAT HOTELI – LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2023
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli listopad-grudzień

Supraśl to miejscowość oddalona od Białegostoku o 10 kilometrów, która ma status uzdrowiska. Miasteczko to odwiedzają bardzo chętnie turyści z ościennych województw takich jak Mazowieckie czy Lubelskie, a także z dalszych rejonów Polski.   – Po rozmowie z gośćmi widzimy, że wybierają Supraśl aby na łonie natury odpocząć od zgiełku dużego miasta. Nasi goście to także miłośnicy przyrody, którzy całe dnie spędzają w lesie podziwiając faunę oraz florę Puszczy Knyszyńskiej. – mówi Ireneusz Stefański.

Jak każda branża także właściciele hoteli borykają się z problemami. Niektóre rozwiązana nie pomagają w prowadzeniu biznesu i wymagają zmian. – Sytuacja geopolityczna wpływa na odwoływanie przez gości rezerwacji. Kolejnym problemem jest także inflacja oraz nie jasne przepisy podatkowe. Przykładowo hurtownie maja na żywność 0% Vat natomiast my musimy zapłacić 8% podatku. Dodatkowym problemem jest także rotacja pracowników – stwierdza przedsiębiorca.

Źródło: Hotel Borowinowy Zdrój

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Horecanet

Autor: Horecanet
Opublikowano: 19.02.2024
Aktualizacja: 19.02.2024