Wspólny rozwój Vienna House i UBM hotels

UBM hotels Management GmbH, spółka-córka wiodącego w Europie dewelopera hotelowego UBM Development AG oraz Vienna International Hotelmanagement AG (Vienna House), największa spółka hotelowa w Austrii, podpisały umowę o założeniu spółki joint venture. Jej celem jest wspólny rozwój w Europie Środkowej poprzez tworzenie nowych projektów na zasadzie franczyzy.

Celem biznesowym joint venture jest realizacja nowych projektów w Europie Środkowej pod międzynarodowymi markami franczyzowymi w ramach działalności operacyjnej. Spółka joint venture z udziałami 50/50, z siedzibą w Monachium, została zawiązana z mocą wsteczną w dniu 1 stycznia 2018 roku i nosi nazwę UBM+VH Hotels GmbH.

Dwóch partnerów z wieloletnim doświadczeniem łączy siły, wchodząc na rynek z tą przyszłościową spółką. Widzę w tej współpracy duży potencjał do osiągnięcia sukcesu jako uzupełnienie własnych strategii rozwoju każdego z partnerów – tłumaczy Rolf Hübner, prezes UBM hotels Management GmbH. Rupert Simoner, prezes zarządu Vienna House, dodaje: – Bardzo się cieszę na tę współpracę. Uważam ją za wspaniałą szansę dalszego rozwoju. Otwiera się przed nami kolejny obszar działalności, w dalszym ciągu realizujemy jednak jasną strategię naszej marki.

RYNEK HOTELARSKI W POLSCE RAPORT 2018
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Spółka joint venture będzie koncentrować się na zawieraniu umów o dzierżawę hoteli na zasadzie kontraktów franczyzowych z osobami trzecimi. Na razie będą one obejmować rynki główne, czyli Niemcy, Austrię, Polskę i kraje Beneluksu. Obaj partnerzy są odpowiedzialni za identyfikację nowych projektów i dzielą się swoimi obowiązkami w zakresie zarządzania hotelami zgodnie ze swoimi głównymi kompetencjami. W związku z tym Vienna House odpowiada za strategiczne zarządzanie hotelami, natomiast UBM hotels – za zarządzanie aktywami.

Możliwość prowadzenia obiektów w ramach kontraktów franczyzowych wspólnie z doświadczonym partnerem poszerzy ofertę UBM hotels – tłumaczy Hübner. – Oczekujemy, że ta nowa współpraca – wraz z wykorzystaniem naszego sprawdzonego modelu zarządzania hotelami na podstawie międzynarodowych umów o zarządzaniu – da motywację do dalszego rozwoju.

W skład zarządu spółki UBM+VH Hotels GmbH wchodzą Johanna Weichselbaumer i Martin Ykema ze strony Vienna International oraz Rolf Hübner i Erwin Zeller ze strony UBM hotels.

Pierwszymi przedsięwzięciami spółki joint venture są hotele Holiday Inn Munich Leuchtenbergring i Holiday Inn Munich Westpark. Po intensywnych pracach remontowych i rozbudowie zlokalizowany przy dworcu kolejowym Leuchtenbergring obiekt z 279 pokojami został otwarty w maju 2018 roku. W tym czasie przebudowano i poszerzono cały hotel wraz z pokojami, zapleczem konferencyjnym, holem oraz restauracjami i garażem podziemnym. Obiekt Holiday Inn Munich Westpark został zmodernizowany już w sierpniu 2017 roku. Ma 207 pokoi i charakterystyczny dla marki otwarty hol.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.