Wystawa Tadeusza Rolke w The Westin Warsaw

Udostępnij artykuł
2 września o g. 19 w hotelu Westin w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej „Miejsca” z udziałem jej autora Tadeusza Rolke. Wstęp wolny.

„Miejsca” to uchwycone w kadrze spotkania Rolke z ludźmi kultury i „zwykłymi” mieszkańcami m.in. Paryża, Moskwy i Warszawy. Tadeusz Rolke to jeden z najsłynniejszych polskich fotografów; prekursor polskiej fotografii reportażowej. Urodził się w 1929 roku. Karierę rozwijał w Polsce i w Niemczech.

Wystawa zorganizowana jest dzięki uprzejmości i we współpracy z galerią Le Guern, która reprezentuje artystę w Polsce i zagranicą.

Hotel Westin od lat chętnie angażuje się w promocję kultury i wspiera lokalne społeczności. Tym milej jest mi zaprosić na wydarzenie każdego, kto ceni twórczość Rolke – mówi dyrektor hotelu Michael Hopf.

Wystawa potrwa do 2 października; odbędzie się w restauracji JP’s w lobby The Westin Warsaw.

Partnerami wystawy są Fujifilm instax i Glenfiddich.

O wystawie:

Wystawa prezentuje wybór zdjęć z rozległej twórczości Tadeusza Rolke. Zbudowana jest z kilku wątków, które stale przeplatają się w jego pracach. Pierwszy to człowiek i jego otoczenie – obrazy ludzi i miejsc, m.in. portrety uliczne Warszawy z lat 50., Moskwy z początku lat 60., czy paryskie nastroje dekadę później. Znalazły się tu także zdjęcia ludzi znanych, związanych z kulturą i sztuką, których Artysta spotykał w trakcie podróży po Polsce i świecie. Równie często bohaterami zdjęć Tadeusza Rolke są osoby anonimowe. Spotkania te mają nie tylko charakter dokumentalny, zatrzymane w kadrach osoby i sytuacje prowadzą do głębszej refleksji – wychodzącej poza czas, miejsce, temat danego zdjęcia.

Marek Grygiel

ŚWIAT HOTELI – CZERWIEC-LIPIEC 2021
>> KLIKNIJ, ABY ZAPOZNAĆ SIĘ Z PEŁNYM WYDANIEM <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 25.08.2021
Aktualizacja: 25.08.2021