Xerion Hotel – nowy obiekt w Krakowie

Udostępnij artykuł

Już 1 marca na mapie Krakowa zostanie otwarty obiekt, który uświetni krajobraz Podgórza. Czterogwiazdkowy Xerion Hotel wpisuje się w klimat tej historycznej, krakowskiej dzielnicy. Zarządza nim Laris Hotels Group. Obiekt dostępny jest tylko dla osób dorosłych.

Budynek znajdujący się przy ulicy Węgierskiej to 60 pokoi, które mogą przyjąć nawet 122 gości. Na parterze znajduje się restauracja Tinctura, serwująca kuchnię polską w nowej odsłonie. Hotel charakteryzuje się kategorią „Adults only”, dzięki czemu każdy gość będzie mógł w spokoju rozkoszować się pobytem w jednym najpiękniejszych polskich miast.

Otoczenie hotelu pełne jest historycznych miejsc. Otwierając szeroko drzwi obiektu zobaczymy synagogę Zukera, a idąc zaledwie kilka minut znajdziemy się na Rynku Podgórskim.

ŚWIAT HOTELI – LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2021
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Xerion Hotel – skąd nazwa?

Xerion to nic innego jak Kamień Filozoficzny – legendarna substancja, która od wieków była poszukiwana przez alchemików. Jego wyjątkową właściwością była możliwość zamiany metali nieszlachetnych w metale szlachetne. Nazwę te wymyślił grecki alchemik Zosimos z Panopolis. Istnieje również płynna forma tej substancji – Tynktura od łacińskiego słowa Tinctura”, co oznacza alkoholowy napój na bazie ziół i owoców.

O Laris Hotels Group

Kompleksem zarządza Laris Hotels Group, największa, niezależna sieć hoteli, a także aparthoteli w Krakowie. Firma powstała w 2005 roku i obecnie administruje w pełnej formie sprzedażowo-operacyjnej obiektami w standardzie od dwu- do czterogwiazdkowego. Grupa posiada 13 klimatycznych nieruchomości, w samym sercu Krakowa. Zatrudnia obecnie prawie 200 osób, opierając swoje kadry na młodych i ambitnych ludziach, którzy chcą rozwijać się razem z firmą.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 15.02.2022
Aktualizacja: 11.01.2023