189 biegaczy i 49 pięter – szósta edycja InterContinental Tower Run za nami

Udostępnij artykuł
22 września br. odbyła się szósta edycja InterContinental Tower Run – bieg po schodach w hotelu InterContinental Warszawa. Impreza miała charytatywny cel. W tym roku pieniądze z wpisowego oraz od partnerów zostały przeznaczone na elektryczny wózek inwalidzki dla pięcioletniego Emila. Nasza redaktor Karolina Stępniak – jak co roku – również pokonała 1000 schodów.
Fot. Marcin Fijałkowski
Nasza redaktor Karolina Stępniak – drugi rząd, pierwsza od prawej

Uczestnicy biegu InterContinental Tower Run mieli do pokonania około 1 tys. schodów. Trasa wiodła z poziomu -5 na 44 piętro hotelu, gdzie znajduje się RiverView Wellness Centre.

189 biegaczy walczyło o pierwsze miejsce. Najmłodszy zawodnik miał 12 lat a najstarszy 67. Wśród mężczyzn zwyciężył Piotr Łobodziński z czasem 4:42. To jego czwarte zwycięstwo w Tower Run. Drugi był Mateusz Marunowski z wynikiem 5:17, a trzeci Daniel Koszykowski – 5:32. Wśród pań najlepsza była Iwona Wicha z wynikiem 6:28. Druga była Agnieszka Kolano z czasem 6:50. Na podium stanęła też Ilona Gradus 7:03.

Autor filmu: Paweł Otwinowski

InterContinental Tower Run to nie tylko zmagania sportowe, ale też wsparcie charytatywne. W tym roku pieniądze z wpisowego oraz od partnerów zostały przeznaczone na elektryczny wózek inwalidzki dla 5-letniego Emila. W 13. miesiącu życia u Emila zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Chorobę, wskutek której mięśnie słabną i stopniowo zanikają. Od tego czasu Emil i jego rodzice każdego dnia ciężko pracują nad tym, aby mógł on się rozwijać i być jak najbardziej sprawny ruchowo. Emil jest bardzo pogodny, lubi ludzi i bardzo szybko nawiązuje nowe znajomości. Marzy o wózku elektrycznym, aby dogonić inne dzieci i być sprawny tak jak one podczas zabawy.

ŚWIAT HOTELI: sierpień – wrzesień 2019
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Marten Schoenrock, dyrektor generalny Hotelu InterContinental Warszawa: – Kiedy organizowaliśmy pierwszą edycję Tower Run w 2014 roku, było 43 uczestników. W tym roku było ich już 189. Nasza inicjatywa cieszy się coraz większą popularnością. Wykorzystujemy w dobrym celu wyjątkowe możliwości InterContinental Warszawa, jednego z najwyższych budynków w Warszawie. IC Tower Run to impreza, która łączy zmagania sportowe i wsparcie dla osób w potrzebie.

Sponsorami i partnerami imprezy byli: P&G, Libra. Dom Aukcyjny, Impel Group, POWERADE, Strefa Mocy, Inglot, Fundacja Wiewiórki Julii, Tryumf, Dotyk Spa, NordClinic, ASTEN.

Fot. Marcin Fijałkowski

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione

Opublikowano: 07.10.2019
Aktualizacja: 07.10.2019