2 mln gości w warszawskim hotelu Courtyard

Udostępnij artykuł

Courtyard by Marriott Warsaw Airport to nie tylko pierwszy hotel tej marki w Polsce, ale także pierwszy w portfelu Polskiego Holdingu Hotelowego, który dał początek funkcjonowania spółki. Przez ostatnie 20 lat przyjął 2 mln gości, przeszedł gruntowną modernizację i był wsparciem dla kadry medycznej podczas pandemii koronawirusa. 

20 lat Courtyard by Marriott Warsaw Airport

W zeszłym tygodniu warszawski Courtyard świętował jubileusz 20-lecia działalności. W uroczystym wydarzeniu udział wzięli pracownicy, zaprzyjaźnieni goście oraz stali kontrahenci. Przygotowano wieczór pełen atrakcji, podczas którego uczestnicy mogli obejrzeć pokaz tańca UV, otrzymać pamiątkowy portret wykonany przez portrecistkę, a także usłyszeć koncert z pogranicza popu, R&B, soul i gospel. Na wszystkich czekały stacje live cooking oraz specjalna słodka niespodzianka – tort w kształcie hotelu Courtyard, przygotowany przez szefa kuchni, Piotra Laseckiego.

Przybyłych gości powitał Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego, który przybliżył historię hotelu Courtyard oraz jego wpływ i znacznie na rozwój całej firmy, funkcjonującej początkowo pod nazwą Port Hotel, następnie Chopin Airport Development, a obecnie znanej już jako Polski Holding Hotelowy.

W momencie otwarcia w 2003 roku, Courtyard by Marriott Warsaw Airport był jedynym hotelem tej marki w Polsce i pierwszym obiektem, który dał początek naszej firmie. Sukces tego hotelu zapoczątkował kolejne nasze inwestycje zlokalizowane w pobliżu innych lotnisk w Polsce – w Gdańsku, Poznaniu, Rzeszowie i Katowicach. Dziś już możemy się pochwalić ponad 50 hotelami na terenie całego kraju w naszej grupie i współpracą z największymi międzynarodowymi franczyzodawcami, wprowadzając jako pierwsi kolejne marki na polski rynek. Jestem dumny z sukcesu hotelu Courtyard, który udowodnił swoją wartość i uznanie na świecie. Hotel Courtyard był wielokrotnie nagradzany międzynarodowymi nagrodami i doceniany przez gości hotelowych, co uplasowało go w czołówce najlepszych hoteli tej marki na świecie – podkreślił prezes Polskiego Holdingu Hotelowego, Gheorghe Marian Cristescu. Z tego miejsca pragnę podziękować wszystkim pracownikom, którzy pracują, jak również pracowali nad sukcesem hotelu od 20 lat. Dodatkowo, pragnę również podziękować wszystkim byłym dyrektorom hotelu Courtyard oraz członkom zarządów za ich wkład w rozwój naszej firmy przez ostatnie dwie dekady dodaje Cristescu.  

RYNEK HOTELARSKI W POLSCE – RAPORT 2023
>> kliknij, aby zapoznać się z ubiegłorocznym wydaniem <<

Rynek Hotelarski w Polsce – RAPORT 2023

Nagrody i wyróżnienia

W ciągu 20 lat istnienia, hotel przyjął 2 mln gości, a pracownicy hotelu zostali wielokrotnie docenieni za jakość usług i oferowanie najwyższych standardów hotelarskich. Otrzymali także wiele prestiżowych nagród, przyznawanych w branży hotelarskiej. Tylko w ostatnim roku hotel otrzymał międzynarodowe wyróżnienie Diamond Circle Award 2022, przyznane przez sieć Marriott International i tym samym znalazł się w czołówce najlepszych spośród wszystkich hoteli marki Courtyard na świecie. Również Piotr Lasecki, szef kuchni w hotelu Courtyard, zdobył tytuł najlepszego managera sieci Marriott na świecie w ramach Marriott Select Brand Awards za 2022 r.

Od kilkunastu lat mam niezwykłą przyjemność pracować ze znakomitym zespołemktórego codzienna, wytężona praca wpływa na utrzymanie wysokiego standardu usług, przekłada się na bardzo dobre wyniki hotelu i zadowolenie naszych gości. Przez ten czas zorganizowaliśmy wiele ważnych spotkań biznesowych, sportowych i kulturalnych oraz gościliśmy 2 mln gości. Nie zawsze było łatwo, natomiast nasz zespół zawsze wspiera się wzajemnie w trudnych chwilach. Profesjonalizm oraz zaangażowanie naszych pracowników, a także ich indywidualne podejście do potrzeb gości, stoją za sukcesem i dobrą atmosferą naszego hotelu. Przed nami kolejne lata pracy i jestem przekonana, że z taką kadrą będziemy zdobywać kolejne wyróżnienia – mówi Sylwia Korzeniewska, dyrektor generalna Courtyard by Marriott Warsaw Airport.

Przez ostatnie 20 lat w hotelu odbyło się wiele ważnych wydarzeń z udziałem znanych osób ze świata kultury, polityki i sportu. W hotelu również organizowane są konferencje prasowe dla powracającej do kraju polskiej reprezentacji siatkarzy, piłkarzy, lekkoatletów, wioślarzy czy paraolimpijczyków. W 2020 roku hotel przeszedł pełną modernizację, dzięki której zyskał nowoczesną stylistykę wnętrz, innowacyjne rozwiązania i międzynarodowy styl. Hotel odegrał również ważną rolę podczas pandemii koronawirusa, będąc pierwszą bazą noclegową dla medyków w Polsce.

20-latkowie uhonorowani

Podczas Jubileuszu zostało uhonorowanych 15-stu pracowników z 20-letnim stażem. Wszyscy oni rozpoczynali swoją pracę w hotelu Courtyard. Osoby te otrzymały okolicznościowe dyplomy oraz vouchery na nagrodę specjalną. Nagrody wręczali: prezes PHH, dyrektor generalna hotelu Courtyard i Danuta Kisielewska, dyrektor personalna PHH.

To dla mnie wielkie wyróżnienie, duma i radość. Cieszę się, że mogę pracować z tak zaangażowanym i profesjonalnym zespołem ludzi. To wyróżnienie tym bardziej motywuje mnie do dalszej pracy i cieszę się, że moje starania zostały docenione  podkreślił Krzysztof Pyza, zastępca kierownika ds. gastronomii w hotelu Courtyard, jeden z nagrodzonych pracowników.

Wszyscy wyróżnieni występują tutaj w podwójnej roli – nie tylko pracowników z 20-letnim stażem pracy, ale także osób, które od początku budują historię naszej firmy. To zaszczyt pracować w tym miejscu i z takim zespołem ludzi, zwłaszcza, że Polski Holding Hotelowy jest nagradzany – nie tylko w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej – jako najlepszy pracodawca – mówi Danuta Kisielewska, dyrektor personalna w Polskim Holdingu Hotelowym.

Czterogwiazdkowy Hotel Courtyard by Marriott Warsaw Airport usytuowany jest naprzeciwko terminala na Lotnisku Chopina w Warszawie. Obiekt posiada 241 pokoi i 13 sal konferencyjnych o powierzchni ponad 760 mkw, w tym salę balową o powierzchni ponad 400 m kw.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione

Autor: Horecanet
Opublikowano: 18.10.2023
Aktualizacja: 18.10.2023