219 tysięcy gości w Vienna House by Wyndham Mokotow Warsaw

Udostępnij artykuł

W 2019 r. na hotelowej mapie Warszawy, w dzielnicy Mokotów, pojawił się biznesowo-lifestyle’owy hotel Vienna House. Był to szósty obiekt marki w Polsce. Od momentu otwarcia przyjął już ponad 219 tysięcy gości, którym udzielono ponad 161 tysięcy pokojonocy.

Vienna House by Wyndham Mokotow Warsaw

Vienna House by Wyndham Mokotow Warsaw jest hotelem zaprojektowanym z myślą       
o komforcie i estetycznych doświadczeniach gości. Zarządzam hotelem dopiero od trzech miesięcy, ale obserwuję niesamowitą energię bijącą od zespołu i promieniującą od gości.” – podkreśla Tomasz Murawski, dyrektor generalny hotelu. – Cieszy mnie fakt, że mamy wielu stałych bywalców, którzy lubią do nas wracać i cenią sobie komfort, czystość, a przede wszystkim wyjątkową atmosferę, którą tworzy nasz zaangażowany zespół.

Dobre wyniki

Obserwujemy rosnącą konkurencję ze strony segmentu najmu okazjonalnego i mieszkaniowego, dlatego naszym celem jest wzmocnienie naszej pozycji wiodącego hotelu biznesowego, który wyróżnia się najwyższą jakością, i uatrakcyjnienie oferty dla gościa lokalnego – szczególnie oferty gastronomicznej restauracji Greenhouse. Chcemy, aby stała się modnym miejscem, w którym można spędzić wartościowy czas z rodziną czy przyjaciółmi – podkreśla Tomasz Murawski. 

Brutalistyczna bryła i oryginalny koncept gastronomiczny

Vienna House by Wyndham Mokotow Warsaw należy od 2021 r. do sieci HR Group, która jest wiodącą multibrandową spółką hotelarską w Europie Centralnej. Jego inwestorem jest firma Garvest Real Estate, zaś za projekt architektoniczny odpowiada pracownia JEMS Architekci. Wystrój wnętrz to efekt współpracy inwestora, projektantki Agaty Pleśniarowicz oraz Vienna House.

Siedmiokondygnacyjny budynek nawiązuje do historii przemysłowej dzielnicy Służewiec
i wyróżnia się brutalistycznym charakterem. Betonowe i stalowe elementy tworzące industrialny wystrój łączą się z ocieplającą wnętrza bujną zielenią oraz dużymi oknami od podłogi do sufitu. Budynek został wyróżniony w konkursie Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy w 2020 r.

W wystroju wnętrz nie brakuje unikatowych perełek w skali europejskiej, takich jak lampy
z kolekcji Gras, wiszące żyrandole DCW editions In The Tube Solar 6 czy krzesła Fermob
z kolekcji Luxembourgh, będące reinterpretacją modelu z 1923 roku. Restauracja Greenhouse przypomina szklarnię, tonie w zieleni, a charakterystyczne okna od podłogi do sufitu dają dużo światła we wnętrzach. Kuchnia prowadzona jest od samego otwarcia przez szefa Maciej Duszkę, który specjalizuje się w wybornych stekach z wołowiny rasy Simental, długo sezonowanych w hotelu. Od otwarcia goście zamówili steki z ok. 3 690 kg wołowiny.

Dla gości biznesowych i konferencyjnych

Vienna House Mokotow Warsaw jest zlokalizowany dziesięć minut samochodem od lotniska Chopina. Oferuje 164 pokoi, w tym 44 o podwyższonym standardzie, które zostały wyposażone w duże łóżka o długości 2,1 m oraz w Smart TV z inteligentnym systemem sterowania.
W pokojach superior znajdują się designerskie przelewowe ekspresy do kawy, a w łazience – wanna. 19 pokoi można łączyć z jednym lub dwoma sąsiadującymi, a sześć jest przeznaczone dla alergików.  

Specjalnie dla gości biznesowych przygotowano również strefę konferencyjną, która łączy się
z lobby i restauracją. 180 m2 powierzchni podzielone zostało na trzy sale z możliwością łączenia oraz boardroom. Wszystkie mają wysokie okna, nowoczesny sprzęt technologiczny oraz oferują kreatywne rozwiązania konferencyjne. Goście mogą również korzystać z 50 miejsc w parkingu podziemnym oraz strefy fitness dostępnej 24/7.

ŚWIAT HOTELI – MARZEC-KWIECIEŃ 2024
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

świat Hoteli marzec-kwiecień 2024

Źródło: Vienna House by Wyndham Mokotow Warsaw

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 26.06.2024
Aktualizacja: 26.06.2024