25 marca MAX Premium Burgers wyłączy światła w swoich restauracjach

Udostępnij artykuł

W symbolicznym geście troski o przyszłość planety, WWF każdego roku namawia do wyłączenia świateł. MAX Premium Burgers przyłącza się do akcji – 25 marca wszystkie restauracje wezmą udział w akcji poprzez częściowe wyłączenie światła. W tym dniu wszyscy goście MAX będą mogli kupić zestawy z burgerami Holloumi Classic lub Plant Beef BBQ w specjalnej cenie.

MAX od początku istnienia dąży do działania w sposób odpowiedzialny i świadomy tego, jaki wpływ ma na klimat. Starania marki zostały wyróżnione w konkursie ONZ w kategorii „Go Climate Neutral Now” za wprowadzenie pierwszego na świecie menu pozytywnego dla klimatu. Przy każdej pozycji obecnej w menu znajdziemy jasno określony ślad węglowy – dzięki temu goście mają szansę na dokonywanie świadomych wyborów.

Godzina dla Ziemi – małe kroki, wielki efekt

Godzina dla Ziemi, czyli akcja zapoczątkowana przez WWF ma na celu zwrócenie uwagi na działalność człowieka w obrębie klimatu. 25 marca od godziny 20:30 do 21:30 we wszystkich restauracjach MAX zdecydowano się na częściowe wyłączenie świateł. Dodatkowo, goście w ten dzień mogą skorzystać z oferty promocyjnej na zestaw z Halloumi Classic i Plan Beef BBQ w cenie 19,00 zł. Oferta dostępna jest jedynie 25 marca, wyłącznie w aplikacji MAX Express, a znajdziemy ją w zakładce NA MAXA. Zamówienie można zrealizować na miejscu lub wziąć ze sobą na wynos, a aplikacja dostępna jest w Google Play lub App Store.

Włączenie się jako organizacja do Dnia Ziemi jest dla nas ważnym wydarzeniem pod względem wyznawanych przez nas wartości. Mamy świadomość tego, jak ważna jest troska
o środowisko. Dzięki wprowadzeniu tak szerokiej oferty wegetariańskiej, znacząco obniżyliśmy ślad węglowy i dajemy naszym gościom możliwość wyboru pomiędzy klasycznymi, mięsnymi opcjami, a roślinnymi. Opracowane przez nas Zielone Menu jest naszym największym sukcesem. Jesteśmy dumni z tego, że nasze burgery są pozytywne dla klimatu
– mówi Jerzy Jakubiak, Head of Development MAX w Polsce.

MAXymalnie dla klimatu

MAX jest przykładem tego, że tak duży biznes ma realny wpływ na klimat i może przyczyniać się do zmniejszania emisji gazów cieplarnianych. Firma od wielu lat stawia sobie za cel, aby zwiększać produkcję i sprzedaż opcji wegetariańskich, przedstawiając swoim gościom bogate i zróżnicowane menu.

Dzięki kampanii „Burgery pozytywne dla klimatu” usuwany jest dwutlenek węgla, który został już wyemitowany do atmosfery, poprzez sadzenie drzew w Afryce, które absorbują 110 proc. całkowitej emisji. MAX w 100 proc. mierzy emisję swoich produktów i uwzględnia w tych wyliczeniach cały łańcuch produkcyjny – od upraw i hodowli, poprzez opakowania, które trafiają bezpośrednio w ręce gości. Pod uwagę brana jest również emisja dwutlenku węgla, który wytwarzany jest przez gości i pracowników podczas dojazdów do i z restauracji.

Źródło: MAX Premium Burgers

Rynek Dostawców HoReCa – RAPORT 2023
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 23.03.2023
Aktualizacja: 23.03.2023