6-proc. spadek cen w hotelach w czerwcu

Udostępnij artykuł

W czerwcu za nocleg w standardowym pokoju dwuosobowym hotelu znajdującego się w metropolii europejskiej trzeba zapłacić średnio 97 funtów. Ceny kształtowały się następująco: Paryż, Rzym, Londyn – 129 funtów, Berlin – 99 funtów, Barcelona -117 funtów, Praga – 81 funtów, Madryt – 101 funtów, Wenecja – 165 funtów, Amsterdam – 141 funtów, Dublin – 84 funty, Ateny – 87 funtów.

Jak już pisaliśmy, majowe ceny w europejskich hotelach wygląły następująco: Kraków – 73 funty (spadek o 5 proc.), Berlin – 88 funtów (spadek o 2 proc.), Praga – 90 funtów (spadek o 5 proc.), Paryż – 137 funtów (wzrost o 8 proc.), Londyn – 145 funtów (wzrost aż o 12 proc.), Dublin – 91 funtów (spadek o 6 proc.), Madryt – 100 funtów (wzrost o 4 proc.), Barcelona – 155 funtów (wzrost aż o 34 proc.), Ateny – 96 funtów.

Indeks cen hoteli Trivago to średnie ceny noclegów w najpopularniejszych miastach turystycznych Europy. Ceny te dotyczą pokoju standardowego dwuosobowego i są obliczane na podstawie 40 tys. dziennych zapytań o ceny noclegów w hotelach, jakie znajdują się w bazie portalu. Trivago jest jednym z pierwszych serwisów online w Europie stworzonym dla podróżujących, poszukujących szerokich informacji związanych z tematem podróży. Platforma porównuje ceny hoteli na całym świecie oferowanych przez ponad 53 platformy bukujące.

 

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 11.06.2010
Aktualizacja: 11.06.2010