60 lat marki Sofitel

Udostępnij artykuł

Rok 2024 to diamentowy jubileusz marki obchodzony poprzez serię ekskluzywnych wydarzeń w hotelach Sofitel. Także w warszawskim obiekcie, aby uczcić ten jubileusz, 26 czerwca br. w restauracji La Brasserie Moderne odbyła się uroczysta kolacja na cztery ręce. Szefowie kuchni Paweł Kałuski z Sofitel Warszawa Victoria oraz Tomasz Iwańca z Sofitel Grand Sopot przygotowali specjalne 5-daniowe menu inspirowane najsłynniejszymi diamentami świata.

Karolina Stępniak (Świat Hoteli) i Sabina Bartyzel (Accor)
Sabina Bartyzel (Accor) i Karolina Stępniak (Świat Hoteli)

Celebracja w Sofitel Warsaw Victoria

Zaproszeni goście mogli delektować się tatarem ze strusia, consommè homarowym z pierożkiem z langustynką, filetem z kulbina czy też górką cielęcą z puree z batatów z krokietem ziemniaczanym. Zwieńczeniem tej kulinarnej podróży był deser inspirowany czarnym diamentem Enigma o smaku
czarnej porzeczki, limonki z chrupką truskawkową.

Wieczór uświetnił występ utalentowanej skrzypaczki, Patrycji Piekutowskiej, która zadedykowała Dyrektor Generalnej oraz wszystkim Ambasadorom Sofitel Warsaw Victoria swój utwórpt. „Paryż”.

ŚWIAT HOTELI – MAJ-CZERWIEC 2024
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli maj-czerwiec

Diamentowy jubileusz

Marka idzie jeszcze dalej: przez cały rok będzie prezentowanych wiele niespodzianek, aby stylowo uczcić 60. rocznicę swojego istnienia. Zaczynamy od dwóch ważnych ogłoszeń na początku roku: nowego filmu
promującego markę i błyskotliwej współpracy. Cel: potwierdzenie filarów marki, od francuskiego zapału
i zaangażowanego luksusu po kulturę serdecznych usług i wdrożenie charakterystycznego łącza kulturowego.

Nowi ambasadorzy oraz nowy film marki

W kwietniu 2024 roku Sofitel zaprezentował zupełnie nową Kampanię, której głównymi bohaterami są Ambasadorzy marki: aktorzy Gillian Anderson i Dali Benssalah. Kampanii towarzyszy krótki film zatytułowany „Spotkanie”, którego akcja rozgrywa się we flagowy hotel Sofitel Mexico City Reforma.

Współpraca z Courbet, zrównoważona biżuteria

Jednocześnie Sofitel ogłosił nową współpracę z pierwszym zrównoważonym jubilerem na Place Vendôme w Paryżu: Courbet, który zaprojektował ekskluzywną linię biżuterii, która wystawnie wyraża wspólne wartości obu marek, symbolizując diamentową rocznicę Sofitel. Kolekcja składa się z 18 oryginalnych dzieł, z których każda uosabia połączenie kulturowe (Sofitel Cultural Link). Dostępne są diamentowe kolczyki pavé, bransoletki ze sznurka w różnych kolorach, naszyjniki z wisiorkami i pierścionki.

60 lat historii i pasji

Będąc pionierem francuskiej luksusowej gościnności, Sofitel od 60 lat szerzy francuską sztukę życia na całym świecie. 26 czerwca 1964 roku Sofitel otworzył swój pierwszy hotel w Strasburgu w Alzacji. Region, który uosabia wszystko, co Francja ma do zaoferowania – wyśmienitą kuchnię, malowniczą architekturę
i wyjątkowe krajobrazy.

Dziesięć lat później marka wkracza na ścieżkę międzynarodowej ekspansji, mając na uwadze jeden cel: wdrożyć swoje know-how na każdym kontynencie, podkreślając to, co wyróżnia każde miejsce docelowe. Sofitel to pierwsza francuska marka luksusowych hoteli działająca na wszystkich kontynentach – w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Oceanię, Afrykę i Azji.

Sofitel Warszawa Victoria został otwarty jesienią 1976 roku jako hotel Victoria Intercontinental.
W 2001 roku dołączył do grupy Accor i zmienił nazwę na Sofitel Warsaw Victoria. W 2026 roku
będzie obchodził swój jubileusz 50-lecia.


„Bardzo się cieszę że Szefowie Kuchni dwóch ikonicznych polskich hoteli: Victorii i Granda działających pod marką Sofitel połączyli siły, by zabrać nas w tę wyjątkową podróż pełną kulinarnych uniesień, inspirowaną najrzadszymi diamentami świata. Dziś w restauracji La Brasserie Moderne gościmy reprezentantów ze świata polityki, kultury, nauki, sztuki, mediów i biznesu – przyjaciół Sofitel Warsaw Victoria. Dziękuję że jesteście z nami w tym wyjątkowym dniu, by celebrować 60, diamentową rocznicę urodzin Sofitel.Chciałabym wykorzystać ten moment i podziękować, że jesteście z nami na co dzień. Bez Was – Waszej energii, oczekiwań, potrzeb, emocji, aktywności to miejsce nie byłoby takie jakie jest. To Wy wyznaczacie nam kierunek. To wy budujecie naszą pasję do gościnności. To Wy kształtujecie nas jako Hotelarzy. Dziękujemy”. – Aneta Lewandowska, dyrektor generalna Sofitel Warsaw Victoria.

Źródło: Sofitel

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 02.07.2024
Aktualizacja: 02.07.2024