Accor nawiązuje partnerstwo z PCK

Udostępnij artykuł

Od momentu eskalacji sytuacji w Ukrainie, priorytetem wszystkich działań Accor jest zapewnienie bezpieczeństwa i wsparcie pracowników, gości, partnerów, a także lokalnych społeczności. Wiodąca grupa hotelowa na świecie, ogłasza współpracę z Polskim Czerwonym Krzyżem, by wesprzeć uchodźców z Ukrainy. Grupa przekaże potrzebującym niezbędne artykuły spożywcze i produkty pierwszej potrzeby. Łączna suma darowizny przekracza 1,2 mln zł.

accor pck

Zespoły Accor są obecnie w ciągłym kontakcie i współpracy z lokalnymi władzami, a także organizacjami pozarządowymi, by zapewnić uchodźcom z Ukrainy niezbędną pomoc. W tym celu Accor nawiązał współpracę z Polskim Czerwonym Krzyżem. W jej ramach, grupa przekaże 100 palet produktów pierwszej potrzeby o łącznej wartości ponad 1,2 mln zł, które trafią do ukraińskich uchodźców. Wśród nich znalazły się artykuły spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia, kosmetyki, środki higieny, a także akcesoria sanitarne i wiele innych.

Jesteśmy wdzięczni grupie Accor za wsparcie naszych działań. Dzięki naszej współpracy zorganizujemy niezbędną pomoc, a także miejsca pobytu dla uchodźców. Będziemy mogli zagwarantować im dom, który musieli opuścić, uciekając z Ukrainy ­podkreśla Michał Mikołajczyk, członek zarządu Polskiego Czerwonego Krzyża.

Działania Accor

Hotelarstwo to branża, która zawsze działa z myślą o drugim człowieku. W związku z obecną sytuacją Accor uruchomił specjalny fundusz All Heartist Fund. Oferuje on finansowe wsparcie dla pracowników i ich rodzin w regionie. Dodatkowo grupa wspiera również zbiórki darów i rozmaite działania charytatywne prowadzone przez Czerwony Krzyż i inne lokalne organizacje. All Heartist Solidarity jako fundusz wspólnie z Agencją ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) organizuje zbiórkę darowizn od pracowników, które zostaną uzupełnione przez Accor.

Osoby, które chcą przekazać towary w nagłych wypadkach, by wesprzeć pracę Czerwonego Krzyża, mogą przejrzeć listę niezbędnych pozycji tutaj: https://pck.pl/na-pomoc-ukrainie/.

Rynek Dostawców HoReCa – RAPORT 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 23.03.2022
Aktualizacja: 12.01.2023