Accor z darowizną dla Centrum Pomocy Humanitarnej PTAK Warsaw Expo

Udostępnij artykuł

Grupa przekaże darowiznę w wysokości 25 tysięcy euro dla uchodźców przebywających w Centrum Pomocy Humanitarnej PTAK Warsaw Expo. Dzięki temu do potrzebujących rodzin i dzieci trafią niezbędne produkty pierwszej potrzeby.

Accor jest w stałym kontakcie i współpracy z lokalnymi władzami oraz organizacjami pozarządowymi, by zapewnić uchodźcom z Ukrainy niezbędną pomoc. W tym celu grupa połączyła siły z PTAK Warsaw Expo i zobowiązał się wesprzeć Centrum Pomocy Humanitarnej darowizną, której kwota przekracza 115 tys. zł. Środki zostaną wykorzystane na zakup produktów pierwszej potrzeby dla osób przebywających w centrum. Wśród artykułów znalazły się produkty spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia, kosmetyki, środki higieny czy akcesoria sanitarne i wiele innych.

Jesteśmy wdzięczni grupie Accor za wsparcie Centrum Pomocy Humanitarnej, które  jest największym w Europie punktem pomocy osobom uciekającym z Ukrainy. Na miejscu cały czas zapewniamy tymczasowe schronienie i niezbędną pomoc uchodźcom. Napływ osób z Ukrainy wciąż trwa, dlatego dotacje takie jak ta są dla  nas niezbędne, by móc zagwarantować wszystkim nocleg, wyżywienie pomoc medyczną i psychologiczną czy podstawowe wyżywienie. Przewidujemy, że w najbliższych tygodniach może to być nawet kolejne kilkadziesiąt tysięcy ludzi, w większości kobiet z małymi dziećmi ­– wylicza Maria Ptak, Business Development Director, HR Business Partner w PTAK Warsaw Expo.

O CPH Ptak

Centrum Pomocy Humanitarnej PTAK to największy w Europie punkt pomocy ukraińskim uchodźcom. Funkcjonuje w Centrum Targowo-Kongresowym PTAK Warsaw Expo przy wsparciu polskiego rządu i Wojewody Mazowieckiego. Ośrodek o powierzchni 150 tys. mkw. może przyjąć do 20 tys. osób. Z jego pomocy skorzystało do tej pory już w sumie 65 tys. potrzebujących. Na terenie centrum funkcjonuje hub humanitarny zapewniający tymczasowe schronienie, a także wspierający poszukiwanie docelowego miejsca dla osób uciekających z Ukrainy. Dla uchodźców przebywających w ośrodku są organizowane bezpłatne transporty do innych portów komunikacyjnych, dalszych miejsc pomocy i zakwaterowania.

ŚWIAT HOTELI – MARZEC-KWIECIEŃ 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli marzec-kwiecień 2022

Hotelarstwo zawsze w centrum stawia człowieka. Dlatego bardzo cieszymy się, mogąc wesprzeć Centrum Pomocy Humanitarnej PTAK i zapewnić pomoc osobom przebywającym w ośrodku. Aktualnie rozmawiamy o dalszej możliwości współpracy w zakresie transportu czy zatrudnienia dla osób, które musiały opuścić swoje domy i bliskich na Ukrainie ­podkreśla Sylwia Pawełczyk-Maśluk, SVP Talent & Culture Accor Northern Europe.

W związku z kryzysem na Ukrainie Accor uruchomił także specjalny fundusz „All Heartist Fund”. Oferuje finansowe wsparcie dla pracowników i ich rodzin. Grupa wspiera również zbiórki darów i rozmaite działania charytatywne prowadzone przez lokalne organizacje w regionie. Fundacja „Accor Solidarity”, wspólnie z Agencją ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) organizuje zbiórkę darowizn od pracowników Accor z całego świata, a uzbierana kwota zostanie dodatkowo zwiększona ze środków Fundacji. Ponadto, Accor przekazał znaczną darowiznę dla Polskiego Czerwonego Krzyża na zakup niezbędnych produktów pierwszej potrzeby.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione