ADA Cosmetics prezentuje zrównoważoną serię akcesoriów

Udostępnij artykuł

Kontynuując realizację swojego zobowiązania zrównoważonego rozwoju, ADA Cosmetics preznetuje dwie całkowicie innowacyjne linie akcesoriów hotelowych. Zaawansowane nowe kolekcje – EcoEssential i EcoGreen są wykonane głównie z odnawialnych i cyrkularnych materiałów, aby uniknąć marnowania plastiku.

Ada Cosmetics EcoEssential

Świadome akcesoria hotelowe dla bardziej zrównoważonego wyboru

Dzięki tym dwóm nowym kolekcjom ADA Cosmetics wyraźnie podkreśla swoje nieustające zaangażowanie w gospodarkę obiegu zamkniętego oraz eliminację odpadów z plastiku. Nowa kolekcja EcoEssential oferuje gustowną, prostą gamę akcesoriów o neutralnym designie, udowadniając, że bardziej zrównoważone podejście do suchych udogodnień może być również piękne i przystępne cenowo. Ekskluzywna kolekcja EcoGreen łączy naturalne kolory, tekstury i materiały z subtelną, najdoskonalszą estetyką.

„Naszą misją jest tworzenie najbardziej zrównoważonych suchych udogodnień na świecie,” – mówi Gerd von Podewils, CMO ADA Cosmetics. „Wprowadzenie naszych najnowszych kolekcji EcoEssential i EcoGreen to ekscytujący krok w naszej podróży, a to dopiero początek.”

ŚWIAT HOTELI – MARZEC-KWIECIEŃ 2024
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

świat Hoteli marzec-kwiecień 2024

Prezentowane w opakowaniach przyjaznych dla środowiska

ADA Cosmetics angażuje się w inicjatywę Pack4Good prowadzoną przez NGO Canopy i wspiera jej misję ochrony światowych lasów, gatunków i klimatu, jednocześnie pomagając w promowaniu praw rdzennych społeczności . Pack4Good wzywa swoich zwolenników do odmowy, redukcji lub ponownego użycia opakowań, kupowania papieru z odpowiedzialnie zarządzanych źródeł oraz innowacji poprzez wykorzystanie nowych materiałów. Wszystkie opakowania papierowe dla obu kolekcji akcesoriów są certyfikowane przez Forest Stewardship Council (FSC), wspierając tym samym cel zdrowych i odpornych lasów dla wszystkich. Linia EcoEssential używa opakowań FSC Mix, które są wykonane z mieszanki materiałów pochodzących z lasów certyfikowanych przez FSC, materiałów z recyklingu i/lub drewna certyfikowanego przez FSC. Linia EcoGreen używa opakowań o najwyższym możliwym poziomie certyfikacji: FSC Recycled, wykonanych w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu, aby chronić cenne zasoby leśne.

Opracowane z wykorzystaniem naturalnych i odnawialnych materiałów

W obu kolekcjach plastik został usunięty wszędzie tam, gdzie było to możliwe, i zastąpiony naturalnymi materiałami, takimi jak bambus, drewno czy bawełna. Każdy produkt został przeprojektowany w bardziej zrównoważony sposób. Na przykład szczoteczki do zębów i maszynki do golenia mają teraz bambusowe rączki, syntetyczne gąbki do polerowania butów zostały zastąpione bawełnianymi rękawiczkami do butów, a zestawy do szycia mają teraz drewniane guziki zamiast plastikowych. Tam, gdzie użycie plastiku jest nieuniknione, np. w czepkach pod prysznic, stosowany jest tylko plastik PCR, zgodnie z zobowiązaniem ADA Cosmetics do cyrkularności. Plastik PCR bezpośrednio przeciwdziała marnowaniu plastiku poprzez recykling już istniejących materiałów.

Ekscytująca podróż ku zrównoważonemu rozwojowi trwa

Premiera tych dwóch nowych kolekcji jest pierwszym etapem pełnego relaunchu wszystkich linii akcesoriów ADA Cosmetics w 2024 roku.

„Będziemy kontynuować nasze zobowiązanie do bycia najbardziej zrównoważonym i innowacyjnym dostawcą wysokiej jakości udogodnień hotelowych teraz i w przyszłości,” – podkreśla Gerd von Podewils.

Źródło: ADA Cosmetics

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 12.06.2024
Aktualizacja: 12.06.2024