Amadria Park – niezależna sieć hoteli w Chorwacji rozwija portfolio

Udostępnij artykuł

Amadria Park jest synonimem ciepłej rodzinnej atmosfery i prawdziwej dbałości o szczegóły. Historia i tradycja ich hotelarstwa rozpoczęła się już w 1904 roku wraz z otwarciem rodzinnego obiektu w Benkovac, który do działa do dziś. Aktualnie sieć posiada 11 obiektów, ale zapowiada kolejne inwestycje.

Amadria Park Sibenik
Amadria Park w Sibenik

Amadria Park w Sibenik

Obejmuje pięć hoteli, z których każdy ma własną plażę (a każda plaża ma swoją nazwę), idealnie położoną w pięknej okolicy, zaledwie kilka kroków od Adriatyku. Własne plaże hoteli mają ponad 3 km długości i wszystkie są połączone piękną, 4-kilometrową promenadą. Resorty posiadają również własne parki i ogrody, pełne roślin, kwiatów i owoców. Resort dzięki swojej dużej powierzchni pozwala podzielić rodzinom na jednoczesne korzystanie z beach barów oraz basenów. W czerwcu br. planowane jest otwarcie kolejnej atrakcji – krytego Aquaparku.

Amadria Park w Sibenik to inwestycja, która ma zaspokoić potrzeby każdej rodziny na wakacjach w Chorwacji. W naszej ofercie posiadamy 5 hoteli, każdy o różnej tożsamości. Nie zamykamy się na klientów indywidualnych jak i biznesowych, resort to duże zaplecze przestrzeni konferencyjnych oraz miejsce do wypoczynku na plaży, basenie czy spa w otoczeniu niepowtarzalnej przyrody. Naszym celem jest zachowanie najwyższych standardów oraz poziomu gościnności” – powiedział Goran Zrilić, Dyrektor Generalny Resortu Solaris Šibenik, Amadria Park.

Amadria Park w Opatiji

To kompleks 6 hoteli usytuowanych w atrakcyjnej lokalizacji tuż nad morzem. Każdy hotel jest przystosowany zarówno do klientów biznesowych i indywidualnych, obiekty posiadają różne tożsamości, dlatego też każdy gość znajdzie w nich coś dla siebie. Wszystkie są połączone ze sobą historyczną promenadą Lungomare o długości 12 km.

O Sibenik

To małe, magiczne miasto, które zachwyca swoimi zabytkami i niezwykłą atmosferą. Tegoroczny sezon letni to okazja do zdobycia kolejnego punktu w Chorwacji, który kryje za sobą wiele nieznanych historii. Niepowtarzalna katedra, piękne położenie i uroczy port tworzą wspaniałe miejsce na wypoczynek, które nie jest oblegane przez turystów, a posiada bogatą ofertę wydarzeń i atrakcji idealnych dla rodzin z dziećmi.

Wśród turystów z Polski szczególnie popularnymi kierunkami podróży do Chorwacji są okolice Spilitu, Dubrownika, Makarska czy Półwyspu Istria. Często Polacy zatrzymują się także na jednej z dwóch wysp – Hvar lub Brac, ale nadal zapominają o nieodkrytym dotąd obszarze Dalmacji Północnej. Region ten obejmuje takie miasta jak Split i Sibenik. Jednak drugi z nich wypełniony bogatą historią kraju, może przyciągnąć szczególną uwagę Polaków w kontekście zbliżającego się okresu wakacyjnego.

ŚWIAT HOTELI – MARZEC-KWIECIEŃ 2024
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

świat Hoteli marzec-kwiecień 2024

O Opatiji

Jest jednym z kurortów wypoczynkowych na półwyspie Istria. Miasto zachwyca swoim położeniem i bliskością do pasma gór oraz morza Adriatyckiego. Mieszkańcy urokliwego miejsca porównują je do francuskiej Riwiery czy Monte Carlo, a jego wyjątkowość dostrzegli nawet najsłynniejsi Polacy już sto lat temu. 

Chorwackie miasto z ponad 200 letnią historią jest uznawane za najpiękniejszą i najbardziej prestiżową miejscowość na wybrzeżu. Odkryta w XIX wieku niewielka rybacka wioska szybko zaczęła zmieniać swój charakter stając się popularną destynacją turystyczną. To tutaj powstał pierwszy hotel w Chorwacji, i bardzo szybko zdobyła bardzo duże zainteresowanie i popularność wśród słynnych Polaków. W przeszłości gościli tam m.in. Henryk Sienkiewicz, Stanisław Witkiewicz czy Marszałek Józef Piłsudski. Dzisiaj miasto posiadające ponad 11 tyś mieszkańców, jest jednym z najważniejszych punktów Chorwacji, przede wszystkim za sprawą barwnej historii.

Źródło: Amadria Park

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 15.05.2024
Aktualizacja: 15.05.2024