Amar Beirut w Fabryce Norblina otwarte

Udostępnij artykuł

Restauracja z dumą prezentuje swój doświadczony zespół – szefów kuchni, którzy, dbając o szczegóły i autentyczność miejsca, opracowali oryginalne menu; to prawdziwe, tradycyjne przysmaki prosto z Libanu.

Goście mogą delektować się propozycjami kulinarnymi, które oddają prawdziwą esencję libańskiej kuchni. Od klasycznych przysmaków, takich jak tabbouleh, hummus czy falafel, po pikantne przysmaki z grilla i najlepsze libańskie słodycze: kanafeh, orsmalliyeh i karabji.

Amar Beirut nie jest w swym założeniu wyłącznie restauracją. To miejsce będzie również prezentowało libańską kulturę; regularnie, na specjalnie zaaranżowanej scenie, pojawiać się będą artyści z repertuarem muzyki bliskowschodniej oraz międzynarodowej. Nie zabraknie też pokazów tańca brzucha.

Amar Beirut oferuje nie tylko fuzję libańskiej sztuki kulinarnej i kultury Bliskiego Wschodu, ale także posiada cztery odrębne strefy, zaprojektowane tak, aby zaspokoić każdy nastrój i preferencje. Pierwsza to ogród – z bujną zielenią. Druga, restauracja – jadalnia, w której goście mogą delektować się autentycznymi smakami Libanu. Trzecia, Shisha bar – zaprasza na relaks z tradycyjną sztuką palenia sziszy, tworząc towarzyską i swobodną atmosferę. Ostatnia, bar na dachu –  serwuje autorskie drinki i koktajle fachowo skomponowane przez zespół „miksologów”,

Na łącznej powierzchni ponad 700 mkw., w jednym ze zrekonstruowanych budynków kompleksu pofabrycznego Fabryki Norblina,  Amar Beirut pozwala gościom podziwiać z bliska największy eksponat Muzeum: hydrauliczny akumulator kompensacyjny do 520-tonowej prasy.

Cieszymy się, że możemy wprowadzić Amar Beirut, kultową libańską restaurację, do tętniącej życiem Warszawy – powiedzieli właściciele Amar Beirut: Anas Adi, Pierre Abi Nader i Wissam El Haber. – Naszą misją jest zapewnienie gościom autentycznych libańskich wrażeń od chwili, gdy przekroczą nasze progi. Dzięki naszemu utalentowanemu zespołowi libańskich szefów kuchni, wciągającej rozrywce i występom na żywo oraz starannie zaprojektowanym przestrzeniom jesteśmy przekonani, że Amar Beirut będzie wyjątkowym miejscem dla wszystkich, którzy poszukują autentycznych kulinarnych i kulturalnych smaków Libanu.

Źródło: Amar Beirut

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE marzec-kwiecień 2023
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 15.06.2023
Aktualizacja: 15.06.2023