Anna Olszyńska, Vienna House: Będziemy reagować na bieżąco

Udostępnij artykuł
[SPECJALNIE DLA NAS] Frazesem będzie stwierdzenie, że ostatni rok był rokiem przełomowym dla hotelarstwa. Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, jaki negatywny wpływ miała pandemia na działalność turystyczną i hotelarską – mówi w komentarzu do naszego specjalnego wydania „Rynek Hotelarski w Polsce – RAPORT 2021” Anna Olszyńska, dyrektor regionalna Vienna House.

Chciałabym jednak spojrzeć na tę sytuację z nieco innej strony. Pandemia zmieniła świat hotelarstwa już na zawsze – zmieniło się podejście gości do podróżowania, sposób organizacji spotkań czy działania operacyjnego hoteli. Te zmiany mają swoje pozytywne strony. Pandemia wymusiła na branży turystycznej szybszą digitalizację. Hotele wprowadziły więcej nowoczesnych rozwiązań konferencyjnych i przystosowały się do obsługi spotkań hybrydowych czy online’owych. Wiele obiektów otworzyło się na nowe grupy gości i uelastyczniło swoją ofertę – z korzyścią dla gości. Tak właśnie zrobiliśmy w Vienna House. W Vienna House Andel’s Lodz nawiązaliśmy współpracę z zewnętrzną agencją eventową, która dostarcza nam na stałe nowoczesne rozwiązania technologiczne. Uatrakcyjniliśmy ofertę dla rodzin z dziećmi, które aktywniej zaczęły podróżować po Polsce. Przyjęliśmy również jako standard zasadę sprzątania pokoi na życzenie, co spotkało się z entuzjastyczną reakcją gości.

W trakcie pandemii najgorsza była nieustająca niepewność, która nie pozwalała na podejmowanie odpowiednich kroków operacyjnych. To nas z pewnością wiele nauczyło. Jednak w przyszłość również patrzymy z dużą dozą niepewności. Kroki, jakie podejmują nasze władze, są często nieprzewidywalne i obawiamy się kolejnej fali pandemii, która zahamuje aktualny rozwój biznesu. Jesteśmy jednak teraz przygotowani na różne scenariusze i nie damy się zaskoczyć. Jak będzie wyglądał kolejny rok – czas pokaże. Będziemy reagować na bieżąco.

ŚWIAT HOTELI – WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2021
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 03.11.2021
Aktualizacja: 03.11.2021