Anna Stefańczyk, Satoria Group: Na 2022 patrzymy z umiarkowanym optymizmem

Udostępnij artykuł
[SPECJALNIE DLA NAS] Czwarty kwartał w Krakowie jest lepszy niż w roku ubiegłym, ale zdecydowanie słabszy niż w roku 2019 i poprzednich. Nadal nie zdecydowaliśmy się na otwarcie jednego z naszych hoteli w tym mieście – komentuje dla Świata Hoteli Anna Stefańczyk, dyrektor hoteli Satoria Group – Hotel Best Western Plus Kraków Old Town, Hotel Best Western Galicya, Hotel Regent.

Patrząc w dane STR obłożenie w Krakowie i u nas wynosi niespełna 50 proc., a cena średnia dla całego rynku krakowskiego, jak i naszego Comp Set nie przekraczała 250/270 zł i jest zdecydowanie niższa niż w latach przed COVID-19.

Mając więcej niż jeden obiekt w Krakowie szczególnie mocno odczuliśmy brak zainteresowania przyjazdami do miasta w poprzednich kwartałach. Nie łatwo było szybko i skutecznie otworzyć się na nowe segmenty gości, ale po czasie widzimy pozytywne efekty tych zmian. Znaczące skrócenie się okna rezerwacji, przy ogólnym problemie z personelem w branży turystycznej, jest dla nas obecnie czynnikiem na plus w elastycznej współpracy z firmami zewnętrznymi.

Od kilku tygodni obserwujemy wzrost zainteresowania i powrót gości z zagranicy zwłaszcza w segmencie gości indywidualnych, pojawiły się ponownie grupy turystyczne i niewielkie imprezy MICE. Niestety tendencja wzrostowa zachorowań notowana od początku listopada, przełożyła się na anulacje w segmencie…Pełną treść komentarza publikujemy w aktualnym wydaniu ŚWIAT HOTELI – czasopismo hotelarzy. Prosimy kliknąć, aby się zapoznać.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 03.01.2022
Aktualizacja: 03.01.2022