Apel do piekarni, cukierni, kawiarni – pomoc dla uchodźców!

Udostępnij artykuł

Nasze wydawnictwo od kilku dni otrzymuje mnóstwo maili i telefonów dotyczących sytuacji, która dotknęła naszych ukraińskich sąsiadów. Obiekty noclegowe przyjmują uchodźców, lokale gastronomiczne organizują różnego rodzaju akcje, przekazują dochód na rzecz zweryfikowanych zbiórek... Mamy jednak sygnały od wielu Czytelników, że nadal pojawia się olbrzymi problem.

pomoc dla ukrainy

Osoby przybywające do Polski, nawet jeśli mają zapewnione zakwaterowanie (np. w mieszkaniach prywatnych), często nie mają po prostu co zjeść. Oczywiście, dostępne są różnego rodzaju punkty, w których znajdą żywność, ale często nie mają oni jak to takich miejsc dotrzeć. Poza tym jest to żywność sucha, której nie mają, jak przyrządzić.

Nasi Czytelnicy podkreślają, że korzystnym rozwiązaniem byłyby także zbiórki żywności (chleba, bułek, kanapek i innych przekąsek) w piekarniach, cukierniach czy kawiarniach. Klienci, przy okazji swoich zakupów, mogliby kupować dodatkowe produkty, które byłyby odkładane, np. do specjalnego kosza lub pudełka. Potrzebujący lub osoby, które goszczą je w swoich domach, mogliby w każdej chwili skorzystać z takiego miejsca.

Jako wydawnictwo zwracamy się z prośbą do piekarni, cukierni, kawiarni, aby w miarę możliwości próbować organizować takie miejsca, a także informować, np. na witrynach o ich prowadzeniu. Lokale, które już pomagają w podobny sposób, prosimy o kontakt.

Pamiętajmy, razem możemy więcej! 💙💛

Dziękujemy.

Redakcja Horecanet.pl, Nowości Gastronomicznych, Świata Hoteli, Sweets & Coffee
biuro@brogb2b.pl

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione

Opublikowano: 04.03.2022
Aktualizacja: 04.03.2022