Arche i gwiazdy sportu zapraszają na charytatywny Triathlon Kraina Bugu 2019

Udostępnij artykuł
Serce Podlasia bije dla osób niepełnosprawnych 1 września br. Poprzez tereny nadbużańskie przebiegnie trasa Triathlonu Kraina Bugu, nietypowego, bo drużynowego skierowanego zarówno do rodzin, jak i firm. A cel to nie tylko propagowanie zdrowego stylu życia i zachęcanie do aktywności fizycznej, ale przede wszystkim pozyskanie funduszy na utworzenie mieszkań chronionych dla osób niepełnosprawnych. Triathlon odbędzie się pod patronatem honorowym: Czesława Langa, Lidii Chojeckiej oraz Jakuba Tokarza, natomiast nasze media – Świat Hoteli oraz portal Horecanet.pl – objęły patronat medialny nad wydarzeniem.
Triathlon Kraina Bugu 2018

Akcję organizują Stowarzyszenie Wspólnota Arche, Fundacja Leny Grochowskiej, Stępniak Nieruchomości oraz Grupa Arche. Cel II edycji Triathlonu to kontynuacja wcześniejszych działań Fundacji Leny Grochowskiej związanej z aktywizacją osób niepełnosprawnych, m.in. poprzez organizację Konkursu Sztuki Nieprofesjonalnej i plenerów Szukamy Nikifora. Stworzenie mieszkań chronionych dla osób, które nie są w stanie do końca samodzielnie funkcjonować to ważna potrzeba społeczna.

Niepełnosprawni mają prawo do normalnego życia. Nie muszą być zamknięci w „czterech ścianach”. Są zależni od najbliższej rodziny, zwykle rodziców, po których odejściu zostają bez opieki, a także środków do życia. Stąd pomysł stworzenia mieszkań chronionych w Górze Kalwarii oraz Siedlcach, gdzie w życiu codziennym osoby niepełnosprawne wspierane będą przez asystentów, a jednocześnie niezależne w miarę możliwości.

Triathlon Kraina Bugu 2018

Trasa o długości 122,5 km, podzielona jest na trzy odcinki: BIEG – 21,5 km (Janów Podlaski – Niemirów-Janów Podlaski), SPŁYW KAJAKOWY – 15 km (Niemirów – Mielnik ), WYŚCIG ROWEROWY – 76 km (Janów Podlaski – Klimczyce – Janów Podlaski). Nagroda główna w kategoriach profesjonaliści oraz amatorzy to 10 tys. zł! Przewidziano także nagrody w każdej z dyscyplin dla kobiet i mężczyzn.

Drużyny rodzinne lub firmowe mogą składać się z trzech lub czterech osób. W spływie kajakowym dopuszcza się drużyny dwuosobowe. W pozostałych dyscyplinach może wystartować po jednym uczestniku.

Więcej informacji:
www.triathlonkrainabugu.pl

Podlasie to wciąż niedoceniany region Polski idealne miejsce do aktywnego odpoczynku na świeżym powietrzu. Poza piękną, dziewiczą naturą, można odkryć tu również perły architektury, w postaci nadbużańskich dworów i pensjonatów.

Kibicować będzie można także w punktach met i startów dla poszczególnych dyscyplin. W Gnojnie wystartuje spływ kajakowy, a Mielniku będzie się kończył, zaś na Zamku Janów Podlaski wystartuje i zakończy się bieg oraz wyścig rowerowy.

To będzie aktywny i fascynujący dzień niosący pomoc potrzebującym.

Napisz na wspolnota@arche.pl dlaczego chcesz wziąć udział w Triathlonie, a otrzymasz rabat na start 25 proc.!

Kontakt:
Monika Wojciechowska
tel. 515 001 053
mwojciechowska@arche.pl

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 12.08.2019
Aktualizacja: 12.08.2019