Archidiecezja Warmińska i znany deweloper planują budowę hotelu

Udostępnij artykuł

W ramach koncepcji w Rybakach, w gminie Stawiguda obok Olsztyna ma powstać hotel z ok. 350 pokojami, część rekreacyjna oraz kompleks małych domów, przeznaczonych do sprzedaży indywidualnym nabywcom. Projekt, który aktualnie jest w fazie przygotowania, realizuje spółka BBI Development wspólnie z Archidiecezją Warmińską. Całość powstanie na nieruchomości o powierzchni około 16,5 ha.

hotel w rybkach Archidiecezja Warmińska i BBI development

Za realizację i zarządzanie projektem odpowiedzialna jest firma BBI Development, jednak powołano też spółkę celową o nazwie Projekt Rybaki-Łańska. Archidiecezja Warmińska ma w niej 51 proc. udziałów, a BBI Development 49 proc.

Jak informuje portal olsztyn.com.pl, aby można było rozpocząć budowę, potrzebna była zgoda Watykanu. To niezbędny warunek, narzucony przez prawo kanoniczne. Chodzi o wniesienie majątku o wartości powyżej miliona euro.

Deweloper na swojej stronie podkreśla, że hotel będzie jednym z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych obiektów tego typu w Polsce. Będzie zasilany energią z fotowoltaiki i pomp ciepła, a zabudowa będzie miała charakter ekstensywny. Jedynie ok. 10 proc. powierzchni nieruchomości zostanie zabudowane.

ŚWIAT HOTELI – MAJ-CZERWIEC 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli czerwiec 2022

Źródło: BBI Development, olsztyn.com.pl

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 18.08.2022
Aktualizacja: 18.08.2022