Aries Hotel & Spa Szczyrk zostanie otwarty jeszcze w grudniu

Udostępnij artykuł

Dom Turysty PTTK, który przez 40 lat gościł turystów Szczyrku, przeszedł gruntowną modernizację. Otwarcie pięciogwiazdkowego Aries Hotel & Spa Szczyrk z aquaparkiem i największą strefą saun w Beskidach nastąpi 17 grudnia. Będzie to trzeci obiekt pod szyldem Aries. Pozostałe działają w Wiśle i Zakopanem.

Ponad 55 lat historii i gościnności

Projekt wzniesienia Domu Turysty PTTK w Szczyrku pojawił się w 1957 roku, a jego lokalizację planowano pierwotnie na stoku południowym, po przeciwnej stronie doliny Biłej lub na południowo-wschodnich stokach Beskidu. Sam projekt został opracowany przez Miastoprojekt Stolica Południe, a jego autorami byli Wojciech Onitzch i Marian Sulikowski z Warszawy. Budowa trwała od 1961 do 1965 roku. Dwupiętrowy budynek o socrealistycznej architekturze miał 72 pokoje i 296 miejsc noclegowych. Uroczyste otwarcie Domu Turysty PTTK miało miejsce 27 marca 1965 roku z udziałem m.in. ówczesnego przewodniczącego Głównego Komitetu Kultury Fizycznej i Turystki – Włodzimierza Rzeczka oraz sekretarza generalnego Zarządu Głównego PTTK Stefana Strogulskiego.

Nastawiony na obsługę turystyki grupowej obiekt oferował zakwaterowanie w 72 pokojach 1, 2, 3 i 4 osobowych, z których część wyposażono w łazienki. Na terenie Domu Turysty działały: kuchnia, stołówka na 150 miejsc, świetlica, taras widokowy, sauna, siłownia, plac zabaw, punkt fryzjerski, a w latach osiemdziesiątych XX wieku – również sklep Pewex, czyli luksus w czasach PRL.

Gości obsługiwała 120-osobowa załoga, a w samej gastronomii pracowały kucharki, kelnerki, bufetowe, okienkowa, bloczkowa, a także brygadzista i magazynier. W menu królowały: fasolka, bigos, klopsiki i słodkości, takie jak słynny tort orzechowy, kremówki czy ciastka dewotki. Szczególnie w zimie bywały dni, w których kuchnia wydawała nawet 1,6 tys. posiłków dziennie. Grupy w stołówce zmieniały się przy stolikach co 15 minut, a na podłodze stały stosy talerzy. Górnicze wycieczki przyjeżdżały tu z własną orkiestrą, a przed budynkiem stało naraz nawet 40 autokarów.

ŚWIAT HOTELI – WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2023
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli wrzesień-październik 2023

Początek nowego i ponadczasowy urok Szczyrku

Dom Turysty PTTK w Szczyrku był nową jakością w polskich kurortach. W miarę dostępności nocleg mógł dostać każdy, ponieważ ośrodek nie należał do żadnej kopalni czy zjednoczenia – był to jedyny taki obiekt w okolicy. Domy wczasowe (Zagroń, Siemion) zazwyczaj były tylko dla górników i ich rodzin. Kilkakrotnie modernizowany Dom Turysty PTTK działał do 2008 roku, czyli nieco ponad 40 lat. Ostatecznie z powodu braku środków na modernizację opuszczony obiekt stał pusty i niszczał do 2020 roku. Nowym właścicielem została firma Platan Hotels & Resorts Sp. z o.o. i w częściowym obrysie dawnego obiektu powstał pięciogwiazdkowy Aries Hotel & Spa Szczyrk z Aquaparkiem.

Stworzone z dbałością o detale w charakterystycznym dla marki Aries stylu alpejskim, wszystkie z ponad 120 pokoi i apartamentów oferują przestrzeń do wypoczynku. Dodatkowym atutem nowo powstałego hotelu są balkony, z których goście będą mogli podziwiać widoki na pobliskie lasy i beskidzkie szczyty. W hotelu czeka na gości szeroka gama udogodnień i atrakcji w tym wykwintna Restauracja Halka i Aqua Aries – pierwszy Aquapark w Szczyrku z największym w Beskidzie Śląskim saunarium. Miłośnicy rodzinnego aktywnego wypoczynku mają do dyspozycji basen z podwodnymi leżankami i hydromasażem, trzy zjeżdżalnie z tego jedna dla najmłodszych gości oraz wodny plac zabaw. Dla spragnionych relaksu i odprężenia przygotowano 11 stanowisk jacuzzi w tym 4 zewnętrzne. W największym w Beskidzie Śląskim saunarium goście oprócz specjalnie zaprojektowanej sauny fińskiej, mają do wyboru: sauny infrared, 2 łaźnie parowe, beczkę z lodowatą wodą i dużą salę relaksu z tężniami. Oryginalnym i niepowtarzalnym rozwiązaniem jest tutaj również prywatna przestrzeń dla par lub kilkuosobowej, zamkniętej grupy osób z własną sauną, wannami kąpielowymi i gabinetem masażu. Niezrównaną ucieczkę od codzienności dopełnia holistyczna oferta Aries Spa z niekończącą się listą autorskich zabiegów i masaży. Tutaj słowo wellbeing oznacza obietnicę ekskluzywnego wellness w inspirującym naturalnym krajobrazie.

Aries Hotel & Spa Szczyrk to pierwszy pięciogwiazdkowy hotel w Szczyrku.

Źródło: Platan Group

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione

Autor: Horecanet
Opublikowano: 04.12.2023
Aktualizacja: 05.12.2023