Beatrice Bouchet, B&B Hotels: Z nadzieją patrzymy w przyszłość

Udostępnij artykuł

[SPECJALNIE DLA NAS – RAPORT 2022] Czasy, w których następują ograniczenia w wydatkach gości oraz zmniejszają się budżety w firmach na wyjazdy służbowe, są jednak szansą dla hoteli ekonomicznych. Dlatego jako B&B Hotels z nadzieją patrzymy w przyszłość i pomimo spiętrzeń trudności widzimy przede wszystkim duże możliwości – mówi w komentarzu do naszego specjalnego wydania „Rynek Hotelarski w Polsce – RAPORT 2022” Beatrice Bouchet, prezes zarządu B&B Hotels Polska.

Beatrice Bouchet

Na razie relatywny koniec pandemii daje hotelarzom w Polsce złapać drugi oddech. Sektor hotelarski z jednej strony adaptuje się do nowej rzeczywistości, wynikającej ze zmiany podejścia do podróżowania i sposobu pracy. Z drugiej zaś – odrabia straty z ostatnich dwóch lat. Sprzyja temu wysoki popyt krajowy na usługi turystyczne (zainteresowanie hotelami w całej Polsce, nie tylko zlokalizowanymi w miejscach turystycznych), goście z Ukrainy, goście powracający z zagranicy, a także podniesienie cen za noclegi.

Ostatnie dwa lata nauczyły hotelarzy kreatywności, jak radzić sobie z brakiem ludzi do pracy oraz z rosnącymi kosztami. Wdrożonych zostało w życie wiele pomysłów ograniczających wydatki, które zostaną z nami już na stałe. Oczywiście przed hotelarzami stoją teraz kolejne wielkie wyzwania, między innymi takie jak znaczny wzrost kosztów energii.

Rynek Hotelarski w Polsce – RAPORT 2022
>> Kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Rynek Hotelarski w Polsce RAPORT 2022

Szanse i możliwości

Czasy, w których następują ograniczenia w wydatkach gości oraz zmniejszają się budżety w firmach na wyjazdy służbowe, są jednak szansą dla hoteli ekonomicznych. Dlatego jako B&B Hotels z nadzieją patrzymy w przyszłość i pomimo spiętrzeń trudności widzimy przede wszystkim duże możliwości.

Chcemy nadal rozwijać sieć B&B Hotels w Polsce. Sięgając przy tym po strategię rozwoju przez najem i dając w tych trudnych, niepewnych czasach naszym inwestorom siłę dużego, stabilnego gracza na rynku nieruchomości w Europie. Nieprzerwanie poszukujemy budynków, do których moglibyśmy wprowadzić się na okres 10-15 lat z opcją przedłużenia. Poszukujemy istniejących hoteli do przejęcia, a także obiektów (np. biurowych), nadających się do szybkiej adaptacji pod taką funkcję. Do współpracy zapraszamy również inwestorów skłonnych wybudować obiekt zgodny z wytycznymi naszej sieci, a następnie nam go udostępnić. Ważna przy tym pozostaje dla nas lokalizacja, zapewniająca dobrą widoczność hotelu w przestrzeni miejskiej. To od początku ważny element naszej przewagi konkurencyjnej. I cecha obiektów, za którą szczególnie cenią nas goście, niezależnie od celu swojej podróży.

Oprócz nowych otwarć planujemy również dalszy rozwój infrastruktury technologicznej oraz wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań cyfrowych. Będą one służyć zarówno naszym klientom, jak i pracownikom.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 18.10.2022
Aktualizacja: 18.10.2022