Bezpieczna higiena rąk dzięki systemom dozowników od ADA Cosmetics

Udostępnij artykuł

Ręce są podstawową drogą przenoszenia niebezpiecznych zarazków – nie tylko w czasie pandemii. Dlatego właśnie Światowa Organizacja Zdrowia ustanowiła 5 maja Światowym Dniem Higieny Rąk. ADA Cosmetics wspiera branżę turystyczną i hotelarską, oferując bezpieczne pod względem higienicznym systemy dozowników.

Zamknięty system dozowników SHAPE Ada

Ręce są podstawową drogą przenoszenia niebezpiecznych zarazków. Dlatego tym ważniejsza jest regularna i sumienna higiena rąk. W hotelach zawsze obowiązywały ścisłe zasady dotyczące czyszczenia i dezynfekcji. Ostatnio, w związku z pandemią COVID-19, świadomość higieny, a co za tym idzie konieczność dokładnego mycia rąk, jeszcze bardziej wzrosła – także wśród gości hotelowych. Szczególnie we wrażliwych łazienkach, salonach odnowy biologicznej i pomieszczeniach sanitarnych pragnienie zapewnienia maksymalnej ochrony dosłownie zbliża się do skóry.

Hotele chętnie udostępniają nowoczesne systemy dozowników do mycia rąk i higieny osobistej. Jednak nie każdy system jest bezpieczny. Badania naukowe wykazały, że na przykład systemy dozowników z możliwością ponownego napełniania są często zanieczyszczone bakteriami. Na przykład w badaniu przeprowadzonym przez Uniwersytet w Arizonie 77 proc. otwartych dozowników było skażonych bakteriami. 50 proc. z nich było nawet tak silnie skażonych, że ich używanie stanowiło duże zagrożenie dla zdrowia. Po osiedleniu się bakterii w dozownikach do wielokrotnego napełniania, niezwykle trudno jest ponownie uwolnić zanieczyszczony dozownik od zarazków.

Zamknięty system „Smart Care” firmy ADA

Zamknięty system dozowników SHAPE

Dlatego bezpieczeństwo higieniczne odegrało kluczową rolę przy opracowywaniu najnowszego systemu dozowników dla wiodącego producenta kosmetyków hotelowych i systemów dozowników, firmy ADA Cosmetics. Rezultatem jest SHAPE – system dozowników z pompką, który łączy w sobie nowoczesne wzornictwo, wysoką funkcjonalność i maksymalną higienę. Precyzyjne, bezpieczne zamknięcie niezawodnie zapobiega przedostawaniu się zarazków do wkładu. Znajdujące się w nim produkty kosmetyczne pozostają higienicznie czyste – aż do ostatniej kropli. Gładka powierzchnia wkładów zabezpieczonych przed manipulacją sprawia, że są one łatwe do czyszczenia i dezynfekcji na zewnątrz. SHAPE ułatwia hotelom i ich pracownikom zapewnienie gościom najwyższych standardów higienicznych, a jednocześnie zapewnia im przyjemne doznania podczas korzystania z produktu. Ponadto SHAPE ma zalety ekologiczne: Pozwala to zaoszczędzić 85% odpadów plastikowych i płynów w porównaniu z minibutelkami.

Producent i motor innowacji ADA Cosmetics, który cztery dekady temu wynalazł pierwszy dozownik dla branży hotelarskiej, oferuje szeroką gamę nowoczesnych, bezpiecznych dla higieny rozwiązań. Należy do nich SMART CARE SYSTEM, opatentowany, podobnie jak system zamknięty, który łączy wysoką estetykę produktu z ekologiczną spójnością. Albo klasyczna metoda press + wash, w której wkład jest wykonany w całości z materiałów pochodzących z recyklingu. System opiera się na doskonałej elegancji konstrukcji oraz sprawdzonej technologii zastosowań.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione

Opublikowano: 04.05.2022
Aktualizacja: 04.05.2022