Booking zawiesza działalność w Rosji i na Białorusi

Udostępnij artykuł

Zawieszamy usługi turystyczne w Rosji i na Białorusi. Nadal robimy wszystko, co w naszej mocy, dla bezpieczeństwa naszych kolegów, klientów i partnerów, jednocześnie wspierając wysiłki humanitarne. Nadal łączymy siły ze wszystkimi, którzy wzywają do pokoju – napisał na swoim profilu Linkedin Glenn Fogel, CEO i President Booking.

Działania w celu zablokowania działalności portalu w Rosji, podjął Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego, który wraz z ukraińskimi partnerami przekonał do takiej decyzji Flavio Leoniego, dyrektora w regionie EMEA. W następstwie tych działań, taką decyzję ostatecznie podjął również prezes portalu.

W tym trwającym kryzysie jestem niezmiernie dumny z siły i determinacji naszych pracowników, którzy zmobilizowali się do pomocy. Booking Holdings (NASDAQ: BKNG) niedawno przekazał 1 milion dolarów Międzynarodowemu Komitetowi Czerwonego Krzyża, aby pomóc im w działaniach pomocowych, a my będziemy dopasowywać każdą darowiznę pracowniczą w Booking Holdings i naszych markach. W miarę rozwoju sytuacji będziemy nadal badać kolejne sposoby wspierania narodu ukraińskiego – podkreślił Glenn Fogel.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.