Britta Kutz nową dyrektor generalną InterContinental Warszawa

Udostępnij artykuł
Britta Kutz została mianowana także na stanowisko regionalnej dyrektor generalnej dla hoteli IHG Hotels & Resorts w Polsce. To pierwsza kobieta pełniąca funkcję dyrektora generalnego w historii warszawskiego hotelu.

Britta Kutz od ponad 20 lat związana jest z branżą hotelarską. Ma imponujące doświadczenie w zarządzaniu hotelami bardzo luksusowych marek na całym świecie, gdzie najwyższe standardy obsługi odgrywają kluczową rolę.

Kutz przyjechała do Warszawy z Düsseldorfu. Tam od 2018 roku z dużym sukcesem pełniła funkcję dyrektor regionalnej dla hoteli sieci IHG® Hotels & Resorts należących do UBM. Kierując InterContinental Düsseldorf jako dyrektor generalna, wspierała także Holiday Inn Frankfurt Alte Oper. Poza tym Holiday Inn Express Berlin Alexanderplatz i Holiday Inn Express Munich City West. Karierę zawodową rozpoczęła w latach 90. Od stażu w Hyatt Regency w Kolonii, skąd przeniosła się na swoje pierwsze stanowisko za granicą w Hyatt Carlton Tower w Londynie. Następnie pracowała w Fairmont Vier Jahreszeiten i Park Hyatt w Hamburgu.

ŚWIAT HOTELI – CZERWIEC-LIPIEC 2021
>> KLIKNIJ, ABY ZAPOZNAĆ SIĘ Z PEŁNYM WYDANIEM <<

2006 rok to dla Britty Kutz początek współpracy z IHG® Hotels & Resorts w hotelu InterContinental Cologne. Jej kariera nabrała tempa w 2011. Wtedy została mianowana zastępcą dyrektora generalnego w InterContinental Singapore. W 2012 roku objęła stanowisko dyrektor generalnej w InterContinental Hua Hin Resort w Tajlandii. W tym czasie hotel otrzymał wiele prestiżowych nagród m.in. Best Luxury Beach Front Resort by World Luxury Hotel Awards, Best Hotel Thailand by Asia Pacific Hotel Awards w 2013 oraz w 2014 roku, a także Best Resort Thailand by World Travel Awards w 2015 roku.
Kolejnym krokiem w karierze Britty było stanowisko dyrektor generalnej w nowo otwierającym się hotelu InterContinental Bandung Dago Pakar w Indonezji (2015). Britta Kutz odegrała bardzo ważną rolę w procesie otwarcia hotelu z dużym sukcesem.

W 2016 roku Britta Kutz wróciła z Azji do Europy, aby objąć stanowisko dyrektor generalnej w InterContinental Düsseldorf. Odpowiadała za proces transformacji hotelu i usług hotelowych, podnosząc go do poziomu luxury. Częścią tego wartego trzy miliony Euro projektu była renowacja pokoi, a także opracowanie koncepcji, Następnie stworzenie we współpracy z uznanym szefem kuchni Björnem Freitag autorskiej restauracji „Restaurant Kö59”.

Britta Kutz przyjechała do Polski z mężem oraz 12-letnią córką.

To dla mnie zaszczyt być dyrektorem generalnym w InterContinetal Warszawa, który jest kultowym hotelem na mapie stolicy. Cieszę się, że będę mogła wykorzystać moje dotychczasowe międzynarodowe doświadczenie i wspólnie z fantastycznym zespołem pracować na sukces tego wyjątkowego miejsca – powiedziała Britta Kutz.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 23.08.2021
Aktualizacja: 23.08.2021