Brune Poirson nową dyrektor w Accor

Objęła stanowisko dyrektora ds. zrównoważonego rozwoju. Jej rolą będzie definiowanie, kierowanie i monitorowanie zobowiązań, strategii, a także wdrażanie planów działania Grupy w zakresie zrównoważonego rozwoju. Brune Poirson będzie podlegała bezpośrednio Sébastienowi Bazinowi, CEO grupy Accor, pełniąc także funkcję członka Komitetu Wykonawczego. W zakres odpowiedzialności Poirson wejdzie również Fundacja Accor Solidarity i ALL Heartists Fund. 

Od ponad 25 lat Accor jest liderem w podejmowaniu działań na rzecz sprostania wyzwaniom środowiskowym i konsumenckim. Związanym z rozwojem branży turystycznej. Wraz z nominacją Brune Poirson chcemy zwiększyć nasze zobowiązania w zakresie ochrony środowiska, a także nadać nowy impuls naszym wysiłkom na rzecz wspierania lokalnych społeczności. Podejmowanie pozytywnych działań na rzecz środowiska oraz równej roli mężczyzn i kobiet, którzy na co dzień działają w naszej branży, jest dzisiaj koniecznością. Dlatego chcę, aby Accor dawał wszystkim przykład. Również w tej dziedzinie w odważny i nowoczesny sposób – mówi Sébastien Bazin, CEO grupy Accor.

Cieszę się, że mogę dołączyć do światowego lidera w branży hotelarskiej i wnieść swoje doświadczenie i przekonania w podejmowanych działaniach. Dzięki portfolio 5100 hoteli na całym świecie, setkom właścicieli i partnerów, kilkuset milionom gości i doświadczonym zespołom, mamy wspaniałą okazję do codziennego podejmowania praktycznych i zdecydowanych kroków. W tej nowej roli chcę wesprzeć wizję, którą Accor propagował od momentu powstania. Wdrażanie pozytywnej, współczesnej i odpowiedzialnej gościnności – podkreśla Brune Poirson, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Accor.

Będąc nieustannie zaangażowana w zrównoważony rozwój, Brune Poirson ma podwójne doświadczenie, zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. We francuskim rządzie broniła rozwiązań anty-waste dotyczących m.in. problemu zanieczyszczenia środowiska odpadami z plastiku. Jednocześnie była członkiem głównych organizacji we Francji i na całym świecie. Do niedawna Brune była członkiem francuskiego parlamentu, a przez trzy lata sekretarzem stanu ds. transformacji środowiskowej. Była pierwszą Francuzką wybraną na wiceprzewodniczącą Zgromadzenia Środowiska Narodów Zjednoczonych.

Karierę zawodową rozpoczęła w Londynie,w NESTA, brytyjskiej Fundacji Innowacji. Następnie przeniosła się do Francuskiej Agencji Rozwoju i grupy Veolia w Indiach. Po czym podjęła pracę w inkubatorze ekologicznych start-upów w Bostonie. Ma 38 lat, jest absolwentem London School of Economics, Sciences Po Aix i Harvard Kennedy School of Government.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.