Bufety GORT – połączenie funkcjonalności i designu

Profesjonalne bufety GORT są doskonałą formą prezentacji dań. Spotykane najczęściej w wysokiej klasy hotelach. Cieszą się rosnącą popularnością także wśród restauratorów i w kantynach. Każdy bufet projektowany przez GORT jest indywidualny i musi łączyć w sobie takie cechy jak funkcjonalność i estetykę wykonania. Bardzo często stanowi on nieodłączny element sali restauracyjnej i ściśle współgra z architekturą wnętrza.
Funkcje

Systemy bufetowe mogą składać się elementów chłodniczych, grzewczych i neutralnych. Wszystkie te funkcje mają na celu prezentację potraw w odpowiednich warunkach.

W bufetach chłodniczych znajdują zastosowanie takie urządzenia jak: płyty, wanny, witryny montowane w blacie bufetu, systemy chłodnicze umieszczone bezpośrednio pod blatem i inne nietypowe rozwiązania indywidualne.

W bufetach grzewczych mają zastosowanie płyty grzewcze, nablatowe i wpuszczane w blat podgrzewacze typu „chafing dish”, płyty indukcyjne umieszczone w blacie lub niewidoczne dla konsumenta pod blatem, na których możemy podgrzewać potrawy w odpowiednich naczyniach.
W bufetach neutralnych nie stosuje się specjalnych urządzeń. To przestrzeń wykorzystywana do prezentacji produktów w warunkach i temperaturze danego pomieszczenia przy maksymalizacji funkcjonalności i ergonomii.

Rodzaje

W zależności od lokalizacji bufetu w lokalu oraz jego funkcji i przeznaczenia możemy wyróżnić bufety przyścienne, centralne, mobilne oraz w formie stanowisk do „live cooking”.

Przyścienne – zlokalizowane przy ścianie, z reguły na stałe, z dostępem do bufetu z jednej strony.

Centralne – w formie wyspy, z dostępem do bufetu z kilku stron.

Mobilne – idealne rozwiązanie dla tych, którzy muszą zmienić aranżacje sali w zależności od wielkości imprezy i serwowanych potraw.

Live cooking – dające możliwość przygotowania na oczach klienta potrawy według indywidualnych preferencji.

Opcje wykończenia

W ofercie GORT klient ma do wyboru szeroką gamę materiałów wykończeniowych, które mają wpływ na ostateczny wygląd bufetu. Do zabudów frontowych stosujemy drewno, fornir, laminaty HPL, na blaty granit, corian etc. Jako konstrukcję i uzupełnienie wyglądu zewnętrznego – stal nierdzewną i elementy szklane stanowiące praktyczną ozdobę bufetu np. nadstawki, przegrody, osłony przeciwkaszlowe.

Projekt

Pierwszym etapem pracy nad przygotowaniem odpowiednich rozwiązań bufetowych jest projekt. Projekty uwzględniają wytyczne inwestorów pod względem: technologii, bezpieczeństwa żywności, wyposażenia, funkcjonalności, wyglądu, materiałów wykończeniowych oraz balansu z architekturą otoczenia. Etap projektowy jest dodatkowo podzielony na koncepcję projektową, projekt technologiczny, foto realistyczną wizualizację 3D, rysunki konstrukcyjno-wykonawcze- to wszystko po to, aby zobrazować inwestorom finalny wygląd bufetu, który będzie narzędziem do generowania zysków oraz elementem architektury wnętrza, przyciągającym uwagę gości.

Fabryka Maszyn Gastronomicznych GORT
ul. Produkcyjna 110
15-680 Białystok
(85) 662 99 09 
gort@gort.pl
Facebook: www.facebook.com/gortpolska

WWW.GORT.PL

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.