Centrum Warszawska 50 – nowy projekt Anny Narel

Udostępnij artykuł

1 marca odbył się event z okazji otwarcia Centrum Warszawska 50. Inicjatorką powstania nowego miejsca spotkań na mapie Białegostoku jest Anna Narel, współwłaścicielka m.in. Hotelu Traugutta3 i Hotelu Podlasie. Udział w wydarzeniu wzięło ponad 150 osób. Kamienica z 1802 roku, po 222 latach rozpoczęła nowe karty historii.

CENTRUM WARSZAWSKA 50 BIAŁYSTOK

Budynek przy ul. Warszawskiej 50 to stylowa kamienica, znana w mieście jako Dom Fabrykana Vosse, w której podczas wydarzenia drzwi wszystkich sal oraz lokali się tam znajdujących były otwarte. Goście mogli samodzielnie odkrywać przestrzeń, doświadczać dźwięków, smaków i kolorów.

Uroczyste otwarcie

Już od progu witały Gości dźwięki saksofonu. Każdy z nich, zgodnie z otrzymanym zaproszeniem, przyniósł książkę bądź kwiat doniczkowy, by pozostawić tu część siebie. Książki wypełnią jedną z sal Centrum – salę Verda Libra, z język esperanto Zielona Książka. A kwiaty, symbol życia, wniosą piękno i radość do każdej z przestrzeni tego miejsca, wzmacniając przy tym odpowiedzialność za jego przyszłość.

Gości przywitała Anna Narel, inicjatorka powstania Centrum Warszawska 50. Białostocka przedsiębiorczyni, która z powodzeniem od ponad 20 lat działa w branży hotelarsko-gastronomicznej, a od ponad 5 lat jest aktywnie zaangażowania w działania na rzecz aktywizacji kobiet województwa podlaskiego. Opowiedziała o pomyśle powstania tego miejsca oraz planach na jego przyszłość.

CENTRUM WARSZAWSKA 50 BIAŁYSTOK

Tu spotkasz drugiego człowieka, którego intencją jest współpraca oraz otwartość na nowe pomysły. Powstaje tu sieć kontaktów dająca możliwość do realizacji wspólnych projektów – wyjaśnia Anna Narel.

O historii tego miejsca opowiedziała Weronika Narel, córka Anny Narel, jako znak nowego pokolenia, za które Centrum Warszawska 50 czuje odpowiedzialność i chce realizować działania kreujące ich przyszłość.

Głos zabrała również Katarzyna Zadykowicz-Sokół mówiąca o społecznej inicjatywie „Głosuje na kobiety”, której celem jest promowanie udziału kobiet w wyborach samorządowych.

Rynek Dostawców HoReCa – RAPORT 2024
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

rynek dostawców horeca - raport 2024

Atrakcje wieczoru

Sąsiadki Centrum Warszawska 50, czyli kobiety, które już zdecydowały, że siedziba ich działalności będą właśnie tutaj w Centrum Warszawska 50, podkreślimy że czują przynależność do tego miejsca, że wzajemne wsparcie i rozwój jest ich kluczem do bycia w tym miejscu.

Nie mogło zabraknąć wątku historii Kobiety z ulicy Warszawskiej, którą opowiedziała Jolanta Szczygieł-Rogowska przy akompaniamencie charyzmatycznego głosu i dźwięku gitary Dimy Makliakow, ukraińskiego muzyka, aktora teatralnego i filmowego.

Niecodzienną atrakcją otwarcia był artystyczny performance lokalnej Artystki Joanny Czajkowskiej, który polegał na odsłanianiu sylwetek kobiet zaangażowanych w stworzenie tego miejsca w namalowanym, przez nią obrazie. Równie zaskakujący był performance kulinarny przygotowany przez Ewelinę Łapińską szefową kuchni oraz uczestniczkę Top Chef i Joannę Kozłowską, prezeskę fundacji Szamto. W specjalnie przygotowanej ku temu sali uczestnicy wydarzenia, kierując się swoimi emocjami, mogli doświadczyć smaków i kolorów, efektem czego było odsłonięcie szkicu kobiety!

Kulinarną sceną wieczoru zawładnął Catering Traugutta3, przygotowując słodkie i wytrawne dzieła sztuki, których smak był prawdziwą opowieścią. Ogromne zainteresowanie wśród Gości wzbudziła kawa parzona w piasku. A muzycznym akcentem wieczór podkreślił Dj Paweł Bałtyk.

Poznaj to miejsce: www.centrumwarszawska50.pl

 Centrum Warszawska 50 to…

  • STOLICA SPOTKAŃ | Tu spotkasz drugiego człowieka, którego intencją jest współpraca oraz otwartość na nowe pomysły. Powstaje tu sieć kontaktów dająca możliwość do realizacji wspólnych projektów.
  • MIEJSCE INSPIRACJI | Do dyspozycji są 4 klimatyczne sale, których nazwy zaczerpnięte są z języka esperanto: Briko, Oranga, Verda Libra, Kapelo. Sale idealnie sprawdzą się na warsztaty, szkolenia, wykłady tematyczne, wernisaż, koncert artystyczny, sesje zdjęciową. To przestrzeń na realizacje wydarzeń pełnych pasji! Oferta rezerwacji sal jest już dostępna.
  • LOKALE | To miejsce jest przestrzenią, którą Stowarzyszenia, Organizacje, Artyści, Lokalne Biznesy wybrali na swoje Biura do realizacji działań, rozwoju, wzajemnego wzmacniania i edukowania. Mieści się tu: Pracownia Czajkowska Art., Skin Care Atelier, Stały mediator sądowy Ewa Wierzbicka-Nosal, Klimatyczne Nieruchomości Agnieszka Przedlacka, Elżbieta Kiwierowicz, Fundacja Rodzina Herników, Fundacja Pierwsi dla Piersi, Studio Fotograficzne Maciej Nowosadko, Fundacja KanVision, Fundacja Szamto, Stowarzyszenie 100-lecie Kobiet, Gabinet Psychoterapii Krystyna Wysocka, Fundacja Spe Salvi, Stowarzyszenie Finał Białystok Sztab 6314 WOŚP, Okiem Intuicji Coaching, Fundacja Masz Moc. Ty również możesz dołączyć do tego miejsca – ostatnie wolne lokale.  
  • WIRTUALNE BIURO | Jeżeli planujesz założyć działalność gospodarczą tu zyskasz prestiżowy adres swojego Biura oraz możliwość korzystania z przestrzeni miejsca w trybie niestandardowym. Dowiedz się więcej kontaktując się bezpośrednio z obiektem.

Źródło: Centrum Warszawska 50

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Horecanet

Autor: Horecanet
Opublikowano: 06.03.2024
Aktualizacja: 06.03.2024