Certyfikat Green Key – dlaczego ważny i jak go zdobyć? Tłumaczy Tomasz Beliniak

Udostępnij artykuł

Tomasz Beliniak, Directorof Engineering and Risk Management w hotelu Crowne Plaza Warsaw – The HUB odpowiada na najważniejsze pytania dotyczące certyfikatu Green Key otrzymanego przez hotele Crowne Plaza Warsaw – The HUB oraz Holiday Inn Express Warsaw – The HUB.

Tomasz Beliniak

Green Key – czemu istotny?

Dlaczego certyfikat Green Key jest ważny?

Certyfikat Green Key jest ważny, ponieważ stanowi potwierdzenie, że obiekt turystyczny działa z poszanowaniem środowiska naturalnego i promuje zrównoważony rozwój. Dla gości oznacza to możliwość wyboru miejsca pobytu, które dba o ekologię, co przekłada się na ich satysfakcję oraz świadomość uczestnictwa w pozytywnych działaniach dla planety. Dodatkowo, certyfikat ten może przyczynić się do wzrostu prestiżu obiektu i przyciągnięcia nowych klientów.

Normy do spełnienia

Czy trudno jest spełnić normy, które dają możliwość uzyskania takiego wyróżnienia dla obiektu?

Uzyskanie certyfikatu Green Key trudny proces z uwagi na konieczność przeprowadzenia audytu w wielu obszarach, takich jak zarządzanie środowiskiem, zaangażowanie personelu, gospodarka odpadami i zużycie energii. Wymaga to czasu, zasobów finansowych i zaangażowania personelu, jednak korzyści z zrównoważonego rozwoju i pozytywny wpływ na reputację obiektu mogą przewyższyć te wysiłki.

Certyfikat a goście

Czy przestrzeganie norm ma jakikolwiek wpływ na komfort pobytu samych gości?

Tak, przestrzeganie norm Green Key ma pozytywny wpływ na komfort pobytu gości w hotelu. Działania związane z ochroną środowiska, takie jak ograniczenie zużycia energii i wody czy stosowanie ekologicznych środków czystości, mogą przyczynić się do poprawy jakości powietrza i ogólnej atmosfery w pomieszczeniach. Dodatkowo, świadomość ekologiczna i zaangażowanie w zrównoważone praktyki mogą podnosić świadomość gości oraz dodatkowo podnosić ich satysfakcję z pobytu.

Rynek Dostawców HoReCa – RAPORT 2024
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

rynek dostawców horeca - raport 2024

Źródło: Crowne Plaza Warsaw – The HUB

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Horecanet

Autor: Horecanet
Opublikowano: 29.02.2024
Aktualizacja: 29.02.2024