Chairconcept: współpraca z hotelem Platinum Palace

Udostępnij artykuł

Chairconcept dostarczy krzesła, fotele i sofy do hotelu, który posiadać będzie 46 pokoi, restaurację, winiarnię i multimedialne zaplecze konferencyjne oraz mini spa. Obiekt powstał on w zabytkowej willi przy ul. Powstańców Śląskich, która została wybudowana w 1906 r. wg projektu Felixa Henry’ego dla Schellerów, rodziny przemysłowców (po wojnie budynek należał do Akademii Muzycznej).

Jest szansa, że współpraca Roma Investments z Chairconcept nie zakończy się na jednym obiekcie. Spółka rozpoczęła właśnie adaptację drugiej zabytkowej willi miejskiej na luksusowy pięciogwiazdkowy hotel – w Poznaniu. Według zapowiedzi inwestora, do 2015 roku będą działać już cztery tego typu hotele. Celem jest stworzenie sieci butikowych hoteli zlokalizowanych w historycznych obiektach w centrum miast. Obiekty będą należały do sieci Small Luxury Hotels of the Word.

Chairconcept współpracuje z różnego rodzaju obiektami użyteczności publicznej, zarówno w Polsce, jak i w innych krajach Europy i świata. Wśród krajowych hoteli i restauracji, które wyposażone są w meble firmy znajdują się m.in.: Qubus w Łodzi, Krakowie i Kielcach, hotel Poleski w Krakowie, Holiday Inn w Warszawie, hotel Arsen we Władysławowie, Baltic Park w Świnoujściu, stołeczny Marriott, hotel Ikar w Kołobrzegu, Solaris w Toruniu, restauracja Domoteka w Warszawie, Figaro w Szczecinie, Hossa w Kołobrzegu, Spodek w Katowicach, Askana w Gorzowie Wlk., Forte i Pinezka w Toruniu oraz kilka galerii handlowych na czele z poznańskim Starym Browarem i Galeria Krakowską.

Opublikowano: 26.05.2010
Aktualizacja: 26.05.2010