Clinex

Udostępnij artykuł

Clinex to profesjonalne środki utrzymania czystości. Przeznaczone są do użytkowania w zakładach przemysłowych, handlowych, usłu­gowych, w obiektach kanału HORECA, biurach, szkołach, halach. Marka oferuje możliwość stworzenia indywidualnych planów higieny wg systemu HACCP. Clinex to polska marka, niezawodna jakość w połączeniu z atrakcyjną ofertą cenową. Producent oferuje również usługę produkcji marek własnych.

Marka Clinex to marka należąca do grupy Amtra , która podczas 30 lat działalności osiągnęła pozycję jednego z liderów na krajowym rynku dystrybucji i produkcji wyrobów chemii samochodowej oraz profesjonalnej chemii sprzątającej.

Grupy produktowe

PODŁOGI – Mycie ręczne i maszynowe

Produkty proponowane klientom przez markę Clinex są odpowiednie do czyszczenia zarówno małych jak i dużych powierzchni. Śmiało mogą być stosowane w obiektach o wysokim natężeniu publicznym. Są to środki wysoko skoncentrowane a formuła każdego z nich jest stworzona z myślą o konkretnej powierzchni, ponieważ różnią się one materiałami z których są wykonane oraz wymaganiami dotyczącymi pielęgnacji

ZABEZPIECZENIE POSADZEK

W obiektach o wysokiej intensywności użytkowania konieczne jest skuteczne zabezpieczenie powierzchni. To zapewnia ochronę przed zarysowaniami, uszkodzeniami mechanicznymi oraz trudnymi w usunięciu zabrudzeniami. Środki do konserwacji posadzek stworzone na bazie polimerów akrylowych i poliuretanowych, tworzą na zabezpieczonej powierzchni powłokę ochronną, o właściwościach antypoślizgowych.

ODŚWIEŻANIE

Odpowiedni zapach w pomieszczeniu zwiększa komfort osób, które w nim przebywają. Ma on szczególny wpływ na ocenę jakości czystości obiektów użytku publicznego, ale też pozytywnie wpływa na samopoczucie człowieka. Prezentujemy profesjonalne środki czystości w postaci odświeżaczy powietrza dedykowane dla obiektów użytku publicznego i HORECA.

POWIERZCHNIE ZMYWALNE

Każdy rodzaj powierzchni charakteryzuje się innymi właściwościami, co przekłada się na różnice w ich pielęgnacji i utrzymania w czystości. W ofercie Clinex dostępne są specjalistyczne środki czystości, których skład odpowiada konkretnym powierzchniom. Oferujemy produkty do mycia drewna, szkła, plastiku, kamienia i metalu. Można je stosować zarówno do podłóg, jak też ścian i mebli w zależności od wybranego preparatu.

ZMYWANIE I CZYSZCZENIE URZĄDZEŃ

Dbałość o higienę i wysoki poziom czystości w pomieszczeniach w branży gastronomicznej odgrywają szczególną rolę. Ma to wpływ na wizerunek lokalu, ale też na bezpieczeństwo przygotowywanych potraw. Oferujemy profesjonalne środki czystości dla gastronomii przeznaczone do zmywania i czyszczenia wszelkiego rodzaju urządzeń. Są to produkty przeznaczone do mycia powierzchni szklanych, wykonanych ze stali nierdzewnej, a także do wykorzystania w zmywarkach.

DEZYNFEKCJA

Uniwersalne preparaty do dezynfekcji to nasza nowa propozycja na skuteczne oraz bezpieczne  usuwanie bakterii, grzybów i wirusów. Posiadają szerokie spektrum działania co sprawia, że mogą być stosowane w wielu obszarach do bardzo różnorodnych powierzchni.

SANITARIATY

Pomieszczenia sanitarne wymagają zarówno bieżącego, jak też okresowego czyszczenia. Jest to gwarancją utrzymania należytej higieny w miejscach, które szczególnie narażone są na rozwój bakterii czy drobnoustrojów. W celu ułatwienia wykonywania tych czynności przez pracowników lokali, biurowców i obiektów gastronomicznych, a także ekipy sprzątające, opracowaliśmy profesjonalne środki do czyszczenia łazienki, skoncentrowane na skutecznym usuwaniu zabrudzeń, dezynfekcji oraz ochrony przed rozwojem bakterii.

TEKSTYLIA

Plamy i zabrudzenia pojawiające się na powierzchniach tekstylnych są niezwykle trudne do usunięcia. Wynika to z konieczności stosowania środków delikatnych, bez substancji wybielających, a  jednocześnie skutecznych w działaniu. Środki do czyszczenia tapicerki meblowej, dywanów i wykładzin Clinex spełniają te standardy dzięki starannie opracowanej formule i precyzyjnie skomponowanym składnikom.

PROFIT – Koncentraty

Specjalistyczne środki czyszczące Profit przeznaczone są do czyszczenia różnych powierzchni w obiektach użytku publicznego. Są dedykowane do bieżącego i okresowego sprzątania, stanowią kompleksową linię produktów do wykorzystania na wszystkich powierzchniach – w pomieszczeniach sanitarnych, biurowych, restauracjach i gastronomii.

Ekologia i marka odpowiedzialna społecznie

Mając na uwadze przyszłość środowiska, strategia marki Clinex obejmuje szerokie spektrum działań na rzecz ekologii. Pierwszy symbolem zmian była modyfikacja logo oraz wprowadzenie programu wraz z oznaczeniem “Bezpieczne dla Ciebie, Bezpieczne dla Ziemi” czyli „Safe for You Safe for Earth”. Produkty oznaczone tym znakiem gwarantują bezpieczeństwo stosowania dla użytkownika i środowiska naturalnego, wpisując się tym samym w ekologiczną idee marki. 

Co dokładnie oznacza produkt bezpieczny dla użytkownika („Safe for You”)?

Clinex dokładna wszelkich starań, aby wyeliminować ze swoich produktów substancje niosące zagrożenia dla zdrowia ich użytkowników. Jednocześnie nie obniżając atrybutów jakościowych produktów. Przedstawiamy poniżej listę zadań, które przed sobą postawiliśmy. Wszystkie one pozwolą zmniejszyć emisje CO2 do atmosfery ograniczając tzw. ślad węglowy. Wierzymy, że da się połączyć produkcję skutecznych, wydajnych, konkurencyjnych produktów profesjonalnej chemii sprzątającej z dbałością o środowisko i przyszłe pokolenia.

Co już wdrożyliśmy?

  • 40 bezpiecznych i ekologicznych receptur
  • 1l butelki pochodzące w 100% z recyklingu
  • Opakowania kartonowe z makulatury
  • Uzyskanie certyfikatu dla  EU ECO LABEL (program certyfikacji ma na celu tworzenie zrównoważonych rozwiązań w oparciu o ocenę cyklu życia i wspólny cel, jakim jest zmniejszenie wpływu działalności produkcyjnej lub konsumpcji produktów na środowisko. Produkt musi spełniać rygorystyczne wymagania na wszystkich etapach swojego cyklu życia.)
  • Rozpoczęliśmy wdrożenie transportu ekologicznego (zakup elektrycznych i hybrydowych samochodów)
  • Ekologiczne materiały marketingowe

Dane kontaktowe:
Clinex
Amtra Sp. z o. o.
ul. Schonów 3, 41-200, Sosnowiec
www.clinex.com.pl

Media społecznościowe:

Facebook: https://www.facebook.com/Clinex.chemia.profesjonalna

Instagram: https://www.instagram.com/clinex_nanochem/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/clinex-chemia-profesjonalna/

LINKI:

Katalog produktów  Clinex https://www.clinex.com.pl/centrum-pobierania/katalogi-produktow/

Plany zastosowania produktów Clinex https://www.clinex.com.pl/centrum-pobierania/plany-zastosowania-produktow-clinex/

Plany higieny https://www.clinex.com.pl/plany-higieny/wzorcowe-plany-higieny/

Blog i Baza Wiedzy https://www.clinex.com.pl/blog/

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 20.12.2022
Aktualizacja: 03.01.2023