Crowne Plaza Warsaw The Hub oficjalnym partnerem obchodów 80. Rocznicy Powstania Warszawskiego

Udostępnij artykuł

We wtorek, 9 lipca w Muzeum Powstania Warszawskiego odbyła się konferencja prasowa poświęcona zbliżającym się obchodom 80. rocznicy. W tym roku, Crowne Plaza Warsaw The Hub jest oficjalnym partnerem uroczystości upamiętniających zryw stolicy w 1944 roku.

Jesteśmy przygotowani. Będzie mnóstwo wydarzeń w Warszawie. Część z tych najważniejszych odbędzie się w Muzeum Powstania Warszawskiego – zaznaczył obecny na spotkaniu prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski. 

Powstanie warszawskie jest tematem trudnym. Od 80 lat w stolicy pamiętamy i oddajemy hołd ludziom, którzy przeciwstawili się złu, dla których największą wartością była wspólnota, współpraca, przyjaźń, miłość i wolność. 20 lat temu powstało Muzeum Powstania Warszawskiego. Jesteśmy miejscem, które opowiada o powstaniu jako wydarzeniu z przeszłości, ale też staramy się to wydarzenie przełożyć na język współczesny – zaznaczył dyrektor muzeum Jan Ołdakowski.

Co roku pamiętamy i przygotowujemy specjalne informacje na temat Powstania Warszawskiego w naszym hotelu – podkreśla Marcin Szymfel, dyrektor zarządzający Crowne Plaza Warsaw The Hub. – Staramy się angażować wszystkich gości, również tych zagranicznych i prezentować historię i wagę tej rocznicy. Przy tegorocznych obchodach dołączyliśmy do grona oficjalnych partnerów i jesteśmy zaszczyceni, że możemy być częścią uroczystości upamiętniających zryw Warszawy w 1944 roku.

ŚWIAT HOTELI – MAJ-CZERWIEC 2024
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli maj-czerwiec

Warto podkreślić, że w ramach 80. rocznicy powstania organizowanych przez Muzeum Powstania Warszawskiego odbywać się będą m.in.: wystawa “Rzeczywiste. 80 wyjątkowych przedmiotów z Powstania Warszawskiego” (czynna od 31 lipca w Sali pod Liberatorem MPW) i wystawa plenerowa “Kolor Powstania 1944” na ogrodzeniu Łazienek Królewskich, prezentująca 100 powstańczych fotografii wybranych z liczących 30 tys. zdjęć zbiorów MPW przez fotoreportera Chrisa Niedenthala i pokolorowanych przez studio Orka (od 31 lipca w Alejach Ujazdowskich). 

Źródło: Crowne Plaza Warsaw The Hub

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 11.07.2024
Aktualizacja: 11.07.2024