Crowne Plaza Warsaw – The HUB z nominacją do nagrody BohaterON 2023

Udostępnij artykuł

Usytuowany w bliskim sąsiedztwie Muzeum Powstania Warszawskiego na Woli hotel został nominowany do nagrody BohaterON za realizację w 2022 roku szeregu inicjatyw mających na celu kultywowanie pamięci o Powstaniu Warszawskim oraz edukację historyczną gości.

Iluminacja Crowne Plaza
Crowne Plaza iluminacja 1 sierpnia rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Nagroda BohaterONy im. Powstańców Warszawskich ma na celu wyróżnienie osób i instytucji, których działania w szczególny sposób promowały wiedzę o historii Polski XX wieku (lata 1918-1989) oraz edukację historyczno-patriotyczną.

Od momentu rozpoczęcia działalności w 2021 roku, Hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB podjął się misji pielęgnowania pamięci o Powstaniu Warszawskim oraz oddawania szacunku zaangażowanym w walkę. Jego lokalizacja, nieopodal Muzeum Powstania Warszawskiego – obszaru historycznie związanego z powstaniem, naturalnie tworzy inspirujący punkt wyjścia do odkrywania historii Warszawy i wspólnego udziału w obchodach rocznicy powstania.

Lokalne działania na rzecz uczczenia pamięci o Powstaniu

Wśród docenionych przez Komitet Organizacyjny Nagrody aktywności zrealizowanych w ubiegłym roku znalazły się m.in. przygotowanie w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego uroczystego obiadu dla weteranów z rodzinami, opiekunami ze Zgrupowania AK „GURT” i baterii plot. „Żbik” oraz oddanie hołdu bohaterom poprzez biało-czerwoną iluminację i wyświetlenie symbolu Polski Walczącej na fasadzie budynku hotelu. 

Kluczowym punktem nominacji była również trwająca przez cały sierpień edukacja historyczna gości – także tych najmłodszych, dla których przygotowano książeczki edukacyjne pozwalające zgłębić im historię powstania. W pokojach hotelowych umieszczono kartki kalendarza z informacjami o Powstaniu po polsku i angielsku, a także dystrybuowano broszurki informacyjne, również w dwóch językach. Przybliżając historię miasta i powstania, hotel stał się nie tylko miejscem wypoczynku, ale też ważnym elementem kształtującym świadomość historyczną turystów, w tym zagranicznych odwiedzających. W jednej z hotelowych sal uruchomiono Kino Powstańcze, gdzie codziennie wyświetlano filmy Muzeum Powstania Warszawskiego. Z kolei w hotelowym lobby zorganizowano wystawę prezentującą najważniejsze informacje historyczne i zdjęcia z okresu Powstania Warszawskiego.

Wszystkie działania Crowne Plaza Warsaw – The HUB związane z obchodami rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stanowią integralny punkt strategii firmy zaangażowanej społecznie i lokalnie. Inicjatywa była kontynuowana również w tym roku, a hotel przygotował szereg różnych aktywności upamiętniających pamięć o powstaniu.

Laureata konkursu można wybrać głosując na stronie https://bohateron.pl/bohaterony-2023/zaglosuj/. Głosowanie trwa do 9 października.

RYNEK HOTELARSKI W POLSCE – RAPORT 2023
>> kliknij, aby zapoznać się z ubiegłorocznym wydaniem <<

Rynek Hotelarski w Polsce – RAPORT 2023

O Crowne Plaza® Warsaw – The HUB

Czterogwiazdkowy hotel w sercu dynamicznie rozwijającej się dzielnicy biznesowej w centrum Warszawy przy Rondzie Daszyńskiego. Obiekt oferuje 212 pokoi i apartamentów. Na gości czekają również restauracja Nova Wola z kuchnią polską w nowoczesnym wydaniu, Signature Bar w lobby , znajdujący się na 21. piętrze, podniebny skybar – The Roof, kameralna siłownia czynna siedem dni w tygodniu oraz sauna. Zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie najważniejszych obiektów korporacyjnych oraz przestrzeni handlowych, hotel Crowne Plaza® Warsaw – The HUB oferuje również stylowe centrum konferencyjne – ponad 1400 mkw. powierzchni, 30 funkcjonalnych sal, od kameralnych boardroom’ów po przestronną salę balową z dostępem do światła dziennego i nowoczesnym sprzętem audiowizualnym.

Źródło: Crowne Plaza® Warsaw – The HUB

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 28.09.2023
Aktualizacja: 28.09.2023