Cyfolia Organic Skincare Phytomer: luksus naturalnej i organicznej pielęgnacji skóry

Udostępnij artykuł
Obecnie na rynku spa i salonów kosmetycznych obserwujemy nową mega falę naturalności. Silny trend naturalnej i organicznej pielęgnacji pojawił się wraz ze wzrostem świadomości konsumentów, którzy przestraszyli się niebezpiecznych składników w swoich kosmetykach i zaczęli szukać produktów, które ich zdaniem byłyby „naturalne” i „bezpieczniejsze”.

Zaczęli interesować się już nie tylko samymi produktami finalnym, ale ciekawi są użytych składników, metod produkcji, posiadanych testów, certyfikatów,  z jakiego materiału wytwarzane są opakowania, itp. Naturalny i organiczny trend na rynku kosmetycznym wpisuje się w ogólny,  związany z potrzebą zdrowego stylu życia i  życia w zgodzie z naturą. Wielu z nas wybiera produkty naturalne i ekologiczne, pochodzące od lokalnych producentów. Wzrasta w nas samych świadomość, iż dbając o siebie, dbamy też o przyrodę i mamy realny wpływ na przetrwanie środowiska naturalnego. Stosownie do nowego trendu, który pozostanie z nami na dłużej,  większość marek kosmetycznych zmuszona jest do zmiany swojej oferty i inwestowania w organiczne badania i zrównoważony rozwój, tym samym  przestawienia swoich linii produkcyjnych na “czyste” i “zielone”  produkty.

Prognoza dla rozwoju rynku  kosmetyków naturalnych i organicznych jest niezwykle optymistyczna. Według Ecovia Intelligence, sprzedaż kosmetyków naturalnych i organicznych w Europie osiągnęła w 2018 r. 3,82 miliarda euro, a do 2023 r. ma osiągnąć 5 miliardów euro. CAGR (Compound Annual Growth Rate ) na 2018-2023  wynosi  9,5%. Liderami są Niemcy i Francja.

Dla francuskiej marki Phytomer, która na co dzień współpracuje ze spa i salonami urody, naturalne kosmetyki to część jej DNA. Od powstania (1972) skupia się na wykorzystaniu naturalnych morskich składników, tworząc bezpieczne, bardzo dobrze tolerowane przez skórę formuły. Sama  nazwa marki  uosabia naturalne produkty i oznacza  „rośliny z morza”.   Produkty BIO, również nie są nowością dla Phytomer, ponieważ marka wprowadziła swój pierwszy asortyment organicznych kosmetyków na początku 2000 roku. A od czasu kiedy algi morskie zostały uznane za certyfikowaną kategorię ekologiczną, pokoleniowe starania  Phytomer do dostarczania bezpiecznych dla skóry, naturalnych formuł zyskały uznanie na jakie zasługuje.

Bardziej niż kiedykolwiek wierzymy, że natura to luksus, a morze pozostaje nieskończonym źródłem piękna i dobrego zdrowiamówi Mathilde Gédouin-Lagarde, zastępca dyrektora generalnego.

W 2021 w Polsce odbyła się premiera nowej certyfikowanej przez ECOCERT organicznej linii CYFOLIA ORGANIC SKINCARE (zabieg kosmetyczny na twarz i okolice oczu & kosmetyki do pielęgnacji domowej). Zaufana certyfikacja Ecocert Greenlife – Cosmos Organic daje konsumentom poczucie bezpieczeństwa, że kosmetyki są w 100% naturalne oraz pochodzą z upraw ekologicznych, nie zawierają szkodliwych substancji, proces produkcji nie zagraża środowisku i stosowane opakowania ulegają biodegradacji.

CERTYFIKOWANA ORGANICZNA MORSKA ALGA CYFOLIA

Cyfolia (Cystoseira Tamariscifolia), kluczowy organiczny aktywny składnik wszystkich produktów Cyfolia Organic Skincare to tęczowa alga– unikalna wśród glonów morskich. Jest dobrze ukryta w Bretanii, w rejonie zatoki Mont Saint-Michel, zwanym ziemią morskiego rolnictwa. To jest bardzo czysty ekologicznie obszar ręcznej uprawy i zbiorów morskich wodorostów, skupisko charakterystycznych ekosystemów oraz dom dla Cyfolii. Nazwa alga tęczowa (tęczowy glon) pochodzi od jej budowy i właściwości. Ta zielona alga posiada opalizujące niby-liście, które po zanurzeniu w wodzie rozpraszają odcienie od zielonego do fioletowego do niebieskiego, wykazując właściwości dyfuzji światła.  

W roku 2018 Dr Martin Lopez-Garcia i jego zespół (International Iberian Nanotechnology Laboratory, Portugalia)opublikowali nowe badanie na temat zjawiska opalizacji Cystoseira Tamariscifolia. Wskazują, że ten żywy mieniący się kolor strukturalny nadają aldze wewnątrzkomórkowe opalowe kryształy fotoniczne powstałe z lipidów w obrębie komórek fotosyntetycznych. Taki efekt można było zabserwować wcześniej tylko u niektórych gatunków zwierząt np. kameleonów, czy owadów jak np.motyle Morpho Menelaus. Współczynnik odbicia opalizujących kryształków dynamicznie reaguje na oświetlenie otoczenia. Glony są wystawione na działanie światła o różnym natężeniu, które zmienia się wraz z pływami i głębokością wody. Kolor strukturalny jest obecny w próbkach przystosowanych do słabego oświetlenia, czyli przy głębokim zanurzeniu alg, podczas gdy wyższe poziomy światła powodują powolny zanik koloru strukturalnego, tak że ostatecznie znika on całkowicie. Po powrocie do warunków słabego oświetlenia kolor pojawia się ponownie. 

Ekstrakt z algi tęczowej używany w kosmetykach Phytomer jest odzwierciedleniem jej natury. Potęgą jej jest siła nawilżania i odświeżania skóry. Właściwość dyfuzji światła znalazła zastosowanie w pielęgnacji rozświetlającej każdy typ skóry, a szczególnie zmęczonej, pozbawionej blasku.

CERTYFIKOWANA ORGANICZNA PIELĘGNACJA INSPIROWANA MORZEM 

Cyfolia Organic Skincare obejmuje multisensoryczną pielęgnację twarzy i okolic oczu: profesjonalny rozświetlający i wypełniający skórę zabieg kosmetyczny wykonywany w spa i salonach urody oraz kosmetyki do podstawowej pielęgnacji skóry w domu.

Zabieg Cyfolia Organic (60 minut) jest wyjątkowym połączeniem produktów ekologicznych i rytuału wellness. Wszystkie kosmetyki wykorzystywane do zabiegu są w 100% organiczne (certyficat Ecocert), wegańskie, naturalne o wyjątkowych właściwościach nawilżających i rozświetlających skórę. Połowę czasu zabiegu wypełnia intensywnie relaksujący, ujędrniający i rewitalizujący masaż twarzy/szyi, dekoltu i okolic oczu. Zasila skórę w składniki odżywcze zawarte w organicznej formule jedwabistego koncentratu do masażu (kompozycja olejów z: solirodu, gryki, sezamu). Sekwencja nakładania komfortowych tekstur, naturalnie pachnących nutami aloesu, róży, drzewa cedrowego, różowego pieprzu oraz powolny, delikatny i komfortowy rytm manualnego masażu uspokajają umysł i dają poczucie niezwykłej przyjemności.

Od 1 zabiegu* skóra odczuwa komfort, jest wypełniona i bardziej rozświetlona. Kontur oka jest wygładzony i odświeżony. 100% kobiet docenia ten zabieg i chciałoby go powtórzyć.

*Test satysfakcji przeprowadzony u 22 ochotników po 1 zabiegu Cyfolia Organic Facial.

Oferta detaliczna Cyfolia Organic obejmuje gamę pięciu certyfikowanych przez Ecocert kosmetyków do pielęgnacji twarzy: aksamitny krem do demakijażu, lotion tonizujący. peeling z organicznymi ziarnami arganowymi i z pestek granatu, nawilżająco-odżywczy krem, nawilżająco-rozświetlająca maseczka.

Przetestowane dermatologicznie wegańskie formuły kolekcji  Cyfolia Organic zawierają min.98% składników poch.naturalnego „Made in Brittany” (promocja  krótkiego łańcucha dostaw) oraz w 100% naturalne zapachy, opracowane dla marki przez francuskiego perfumiarza z Grasse, stolicy zapachów Francji. Sercem każdej formuły jest nawilżająco – rozświetlający ekstrakt z Cyfolii, organiczna woda pomarańczowa, która dostarcza skórze witaminę C oraz Oligomer®, remineralizujący i rewitalizujący  koncentrat wody morskiej. Nutę zapachową tworzą  2 harmonizujące ze sobą akordy: świeży, roślinny z aloesu, róży i drzewa cedrowego z odrobiną łagodnej pikanterii z różowego pieprzu.

Materiał opakowań kosmetyków jest w 100%  biodegradowalny (tuby, słoiki, butelki). Opakowania kartonowe posiadają certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) zaświadczający, że wyprodukowane są z  zasobów leśnych uprawianych w sposób zrównoważony. Atrament wykorzystywany do grafiki opakowań jest pochodzenia roślinnego.

Komentując wprowadzenie na rynek nowej gamy Cyfolia Organic, Mathilde Gédouin-Lagarde, zastępca dyrektora generalnego mówi Stworzyliśmy organiczną, ultra-skuteczną i przyjemną w użyciu certyfikowana linię dla najbardziej wymagających miłośników „czystych” i „zielonych  kosmetyków. To nasz sposób na potwierdzenie  wiary w siłę natury.

PHYTOMER to historia trzech pokoleń jednej, pełnej pasji rodziny zmotywowanej tym samym marzeniem: udostępnić wszystkie dobroczynne właściwości pielęgnacyjne morza poprzez naturalna pielęgnację oferowaną w najpiękniejszych SPA na świecie.

Jesteśmy odkrywcami, kultywatorami, twórcami i producentami. Jesteśmy tu przede wszystkim dla Twojego dobrego samopoczucia. Decydujemy się na hodowlę alg morskich we własnych laboratoriach lub na otwartej przestrzeni morza, aby zapewnić ich absolutną czystość i w sposób zrównoważony zachować naturalne morskie zasoby.Realizujemy w sposób zrównoważony każdy etap procesu produkcyjnego, od odkrycia aktywnych składników do produkcji, aby zagwarantować bezpieczeństwo i jakość naszych produktów do pielęgnacji skóry. Tworzymy zabiegi rewitalizujące łączące produkty naturalne i manualne masaże, aby zaoferować naszym klientom na całym świecie holistyczne doświadczenie, które ma wpływ na dobre samopoczucie i wygląd skóryMathilde Gédouin-Lagarde, zastępca dyrektora generalnego.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Phytomer

DYSTRYBUCJA W POLSCE

ul. Rakoniewicka 12, 60-111 Poznań, tel.:+48 61 832 91 07, www.phytomer.pl

KTO JEST KIM?

Barbara Suwalska – Dyrektor Generalny

Radosław Suwalski – Dyrektor Sprzedaży  

Dorota Wojciechowska – szkoleniowiec i opiekun marki Phytomer, dyplomowany kosmetolog i mgr biologii

KANAŁY SOCIAL MEDIA PHYTOMER

FACEBOOK PHYTOMER POLSKA

INSTAGRAM PHYTOMER POLSKA

YOUTUBE PHYTOMER POLSKA

KATALOGI I ULOTKI dostępne TUTAJ

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 16.12.2021
Aktualizacja: 16.12.2021