Cytrusowy sos Ponzu Kikkoman. Tak smakuje wiosna

Udostępnij artykuł

Lekkie, świeże i zdrowe – wiosenny powrót sałatek do menu uraduje nie tylko wegetarian i wegan. Cytrusowy sos Ponzu Kikkoman doda charakteru sezonowym specjałom: i tym roślinnym, i z tym z grilla.  

Cytrusowy sos Ponzu Kikkoma

Cytrusowy sos Ponzu Kikkoman powstaje z połączenia klasycznego Sosu sojowego Kikkoman z sokiem cytrynowym i octem. Jego wytrawny smak jest niesamowicie złożony: słodki, słony i przyjemnie cierpki jednocześnie. W Japonii sos Ponzu jest równie popularny, co sos sojowy. I nie bez powodu – to doskonała przyprawa, która sprawdza się również jako dip, składnik sosów, dressingów i marynat. Jedna butelka, wiele zastosowań.

Nutka cytryny

Orzeźwiający cytrusowy aromat to wyróżnik Cytrusowego sos Ponzu Kikkoman i powód, dla którego tak doskonale komponuje się z potrawami na bazie świeżych, wiosennych składników, na przykład sałatkami i zupami. Ale nie tylko – również grillowane mięsa zyskują dzięki niemu wyjątkowy charakter. Cytrusowy sos Ponzu Kikkoman to także sprawdzony dodatek do ryb i owoców morza.

Po pierwsze – umami

Co sprawia, że ten japoński sos pasuje nie tylko do dań azjatyckich, takich jak sashimi czy sajgonki? To oczywiście umami – uniwersalny piąty smak, który pozwala czerpać jeszcze więcej przyjemności z każdego rodzaju jedzenia. Cytrusowy sos Ponzu Kikkoman tworzy harmonijne duety z potrawami z całego świata: carpaccio, stekami, łososiem, kuskusem, wrapami.

Sezon na Ponzu

Ożywcza kwaskowość Cytrusowego sosu Ponzu Kikkoman to kwintesencja wiosny. Świeże, sezonowe składniki nie potrzebują wielu przypraw. Potrzebują tylko Cytrusowego sosu Ponzu Kikkoman, który podkreśli naturalną intensywność ich smaku. Z kolei dania z grilla zyskają dzięki niemu cudowną lekkość i pełnię nasycenia umami.

Odpowiedzi na pytania dotyczące Food Service udziela dystrybutor marki pod adresem e-mail horeca@develey.pl.

Cytrusowy sos Ponzu Kikkoma

Artykuł powstał we współpracy z marką Kikkoman

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 21.05.2024
Aktualizacja: 21.05.2024