Czego nie może zabraknąć w przestrzeni biurowej?

Udostępnij artykuł
Prawidłowe zagospodarowanie przestrzeni biurowej okazuje się kluczowe pod wieloma względami. W dużej mierze wpływa na wydajność pracowników, płynność zachodzących procesów na każdym etapie funkcjonowania firmy, a także ma ogromne znaczenie w kontekście uzyskania warunków przyjaznych zarówno pracy, jak i odpoczynkowi. Z tego względu należy dużą uwagę przywiązać do wyposażenia, które ma znaleźć się w biurze. Zatem jakich sprzętów, mebli i akcesoriów nie może zabraknąć we wspólnej przestrzeni biurowej? Podpowiadamy.
Przestrzeń biurowa – podział na strefy użytkowe

Jak powinien wyglądać pierwszy krok w procesie aranżacji przestrzeni biurowej? Przed wykonaniem pierwszych działań związanych z kompletowaniem wyposażenia warto dokładnie przemyśleć rozkład pomieszczeń. Podział na strefy jest niezwykle istotny dla ergonomii biura typu open space i funkcji, jakie ma docelowo spełniać. Dlatego też warto zaplanować zarówno strefę pracowniczą, jak i strefę relaksu, spotkań czy jadalnianą. W ten sposób można łatwo wykorzystać maksymalny potencjał pomieszczeń biurowych i dostosować je do rzeczywistych potrzeb ich użytkowników. W obszarze do odpoczynku warto zainwestować w wygodne kanapy, fotele, a nawet leżaki, gdzie każdy będzie mógł przez chwilę odsapnąć i nabrać nowych pokładów energii na pozostałą część dnia.

Aranżacja przestrzeni biurowej – sprzęt elektroniczny

Obecnie trudno wyobrazić sobie prawidłowe funkcjonowanie firm bez obecności sprzętu elektronicznego, który na przestrzeni ostatnich lat stał się podstawowym narzędziem w rękach pracowników. Nie obejdzie się zatem bez inwestycji w wydajne komputery stacjonarne, a także monitory o wysokiej rozdzielczości, których ekrany powinny być wzbogacone o powłokę antyrefleksyjną. Myśląc o komputerach, trzeba też zadbać o ich zabezpieczenie przed atakami hakerskimi – antywirusy to absolutny „must have” dla każdego przedsiębiorstwa, zarówno tych mniejszych, jak i korporacji zatrudniających setki osób. Co oprócz komputerów? Drukarki laserowe, skanery, kamerki internetowe czy projektory multimedialne to tylko niektóre ze sprzętów, które bardzo usprawniają codzienną pracę.

Urządzanie przestrzeni biurowej – meble

Elektronika w biurze to oczywiście konieczność, ale trzeba także pomyśleć o wyposażeniu, które pozwoli swobodnie ją przechowywać i zoptymalizować sposób, w jaki z niej korzystamy. Warto zatem zainwestować w wyprofilowane biurka z szerokimi blatami, które pomieszczą nie tylko komputery, laptopy czy monitory, ale także organizery na dokumenty czy pojemniki na artykuły piśmiennicze. To jednak nie wszystko – regały i szafki z zamykanymi drzwiczkami to w polskich biurach standard, podobnie jak pojemne szafy stojące.

Tekst powstał we współpracy z morele.net.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.