Daniel Salamon nowym dyrektorem hotelu Metropol w Warszawie

Udostępnij artykuł

Kolejny awans w grupie Hotele Warszawskie „Syrena”. Daniel Salamon, dotychczasowy zastępca dyrektora hotelu Metropol, poprowadzi trzygwiazdkowy Metropol.

Daniel Salamon, Metropol

W branży od ponad 10 lat, Daniel Salamon całe swoje zawodowe życie związał z działami gastronomii. Do Hoteli Warszawskich „Syrena” dołączył w 2011 roku i w historycznym hotelu Polonia Palace przeszedł całą ścieżkę kariery, finalnie pełniąc obowiązki zastępcy kierownika gastronomii. Był odpowiedzialny za operacyjne funkcjonowanie działów F&B, w tym restauracji Polonia, Lobby Baru, a także bankietów. Obejmując w 2019 roku stanowisko zastępcy dyrektora hotelu Metropol,  Daniel skupił się na wprowadzeniu i monitorowaniu standardów obsługi gości we wszystkich działach, koordynacji ostatniego etapu remontów lobby, restauracji i pokoi, a także na współpracy z najemcami. Hotel Metropol otworzył się po przerwie spowodowanej pandemią w sierpniu 2020 roku. Daniel nadzorował wszystkie kwestie operacyjne, zatrudnienia oraz implementacji procedur i standardów COVID.

ŚWIAT HOTELI – MARZEC-KWIECIEŃ 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli marzec-kwiecień 2022

 Jestem bardzo dumny ze zgranego i profesjonalnego zespołu hotelu Metropol – mówi nowy dyrektor. – Cieszę się, że efekty naszej pracy są zauważane i doceniane przez gości. W licznych opiniach podkreślają idealną lokalizację w centrum miasta, przyjazną obsługę i wygodne pokoje. Lubią nasze funkcjonalne lobby i design restauracji. Chcemy utrzymać wysoką jakość naszych usług, w tym szczególnie chwalonych przez gości śniadań, a także inwestować w szkolenia i rozwój naszych pracowników.

Prywatnie Daniel jest fanem podróży i dobrej kuchni.

O Hotelu Metropol

Trzygwiazdkowy hotel Metropol, według projektu znanego i cenionego architekta Zygmunta Stępińskiego, został otwarty w 1965 roku i aktualnie jest częścią grupy Hotele Warszawskie „Syrena”. Jest chętnie wybierany przez gości biznesowych, jak i turystycznych. Posiada 211 pokojów, dwie sale na kameralne spotkania, a także restaurację metro jazz bar & bistro. W 2019 roku zakończono remont lobby, restauracji oraz baru, oddając gościom otwartą, jasną, a także nowoczesną przestrzeń.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 19.05.2022
Aktualizacja: 19.05.2022