Dariusz Burel z Focus Hotels o rynku dostawców

Udostępnij artykuł
Rok 2019 nie przyniesie przełomowych zmian w rozwoju rynku dostawców wyposażenia. Szeroko rozumiany sektor hotelarski niezmiennie jest beneficjentem już rozpoczętych transformacji. To właśnie poprzednie lata miały największy wpływ na kształt obecnej oferty i co najważniejsze aktualnego podejścia dostawców do swoich kontrahentów. Elastyczność, szeroka oferta, konsolidacje mniejszych podmiotów, profesjonalizacja rynku to obszary, które odpowiednio zagospodarowane będą gwarantem udanych kontraktów w nadchodzącym roku – komentuje na potrzeby publikacji „Rynek Dostawców HoReCa – RAPORT 2019” Dariusz Burel, członek zarządu Focus Hotels.

Rynek hotelowy jest rynkiem wysoce konkurencyjnym, uzależnionym od sytuacji gospodarczej, trendów w podróżach, pogody czy sytuacji poza granicami Polski. Nie bez znaczenia pozostaje również wzrost zamożności społeczeństwa. Goście coraz częściej wybierają Polskę jako destynację swoich wyjazdów. Chcąc nadążać za coraz większymi wymaganiami gości, musimy dynamicznie reagować i poszukiwać lepszych, bardziej optymalnych rozwiązań. Stale zwiększające się nakłady finansowe na modernizację aktualnej struktury oraz nowe inwestycje powodują konieczność poszerzania naszej oferty o unikalne rozwiązania. Aby być w tym skutecznym, potrzebujmy równie efektywnych dostawców, którzy będąc specjalistami w swojej wąskiej dziedzinie, mogą nam dużo podpowiedzieć.

Czasy kiedy jedynym kryterium wyboru była cena już bezpowrotnie minęły. Stale rosnące wymagania gości, przekładają się w sposób bezpośredni na wymagania stawiane dostawcom wyposażenia. Dla Focus Hotels bardzo ważna jest jakość obsługi posprzedażowej i serwis. Staramy się, aby nasi dostawcy legitymowali się szerokim wachlarzem referencji, ponieważ w większości przypadków to właśnie one potwierdzają jakość produktu i usługi.

Cytując znany od dawna slogan marketingowy „Zadowolony klient powie o firmie trzem znajomym, a niezadowolony dziesięciu” należy mieć na uwadze, że akurat w obszarze klientów firm dostarczających wyposażenie, wspomniany znajomy to inwestor kładący na stole niejednokrotnie dziesiątki, jak i nie setki tysięcy złotych.

RYNEK DOSTAWCÓW HORECA W POLSCE – RAPORT 2019
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Obserwujemy również, że dostawcy zgłaszający się do nas coraz częściej dostrzegają wagę dopasowania oferty do indywidualnych potrzeb rezygnując tym samym z bezrefleksyjnego kopiowania treści folderów reklamowych. Model sprzedawcy, który goniąc za nowymi klientami nie ma czasu na przygotowanie się do spotkania, nie odpowiada na wiadomości e-mail czy telefony lub nie dotrzymuje terminów, w dzisiejszych realiach zupełnie się nie sprawdza.
Dynamiczny rozwój sieci hoteli Focus wymusza poszukiwanie docelowych dostawców wybranych kategorii produktowych. Tylko długofalowa współpraca z firmami, które wybiegają w przyszłość, planują, inwestują w rozwój pozwala nam w sposób zadowalający realizować nowe inwestycje.

 

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 28.02.2019
Aktualizacja: 28.02.2019