Dariusz Oleksiak dyrektorem Marriott Warsaw Hotel

Udostępnij artykuł

Dariusz Oleksiak do zespołu warszawskiego hotelu dołączył w styczniu br. W przeszłości związany był m.in. z Polskim Holdingiem Hotelowym i Renaissance Warsaw Airport Hotel.

Dariusz Oleksiak
Dariusz Oleksiak

Dariusz Oleksiak – biografia

W hotelarstwie pracuje od ponad 30 lat. Swoją karierę zawodową zaczynał wraz z pierwszą grupą pracowników uczestniczących w otwarciu Warsaw Marriott Hotel. Pracował tam do września 2000 r. Podczas 11 lat pracy dla Warsaw Marriott Hotel uczestniczył w otwarciu hoteli Marriott na Arubie, Goa i w Budapeszcie, Chicago Marriott Downtown, a także Amsterdam Marriott Hotel. W tym samym roku awansował na stanowisko Front Office Managera i przeniósł się do Rumunii. Tam aktywnie uczestniczył w otwarciu Bucharest Marriott Grand Hotel.

ŚWIAT HOTELI – LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2021
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

W 2003 r. został zatrudniony jako dyrektor operacyjny w nowo powstającym na lotnisku Okęcie hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport. Sprawował stanowisko dyrektora. Od 2005 r. otwierał i prowadził kolejne hotele sieci Marriott w Kazachstanie (Renassaince Aktau) i Sankt Petersburgu (Courtyard by Marriott Vasilievsky).

W latach 2009-2012 Dariusz Oleksiak zarządzał hotelem Jan III Sobieski w Warszawie. Przeprowadził restrukturyzację zatrudnienia, remont generalny oraz rebranding dla sieci Radisson Blu. Następne lata działalności to doradztwo na rzecz Centrum Kongresowego Warszawianka. Także zarządzanie hotelami Best Western Portos, Atos i Aramis w Warszawie.

Od września 2016 r. pełnił funkcję dyrektora generalnego Renaissnace Warsaw Airport Hotel. Natomiast we wrześniu 2018 został dyrektorem operacyjnym w Chopin Airport Development (obecnie Polski Holding Hotelowy).

O Marriott Warsaw Hotel

Pięciogwiazdkowy hotel w centrum miasta dysponujący 523 luksusowymi pokojami i apartamentami, każdy z widokiem na Warszawę. Różnorodność restauracji i barów w tym najwyżej położony bar w Polsce Panorama Sky Bar, kultowy bar sportowy Champions, a także nowoczesna restauracja Floor No2. Zróżnicowane zaplecze konferencyjno-eventowe – 18 sal konferencyjnych i dwie niezależne sale balowe, basen, Fitness Center, a także podziemny parking.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.