Drugi Mercure w Krakowie ruszy w 2021 roku

Udostępnij artykuł
200-pokojowy hotel Mercure powstanie w ramach realizowanej w Krakowie inwestycji Fabryczna City. Długoletnia umowa franczyzy została zawarta pomiędzy grupą Orbis a renomowanym krakowskim deweloperem – firmą Inter-Bud. Otwarcie Mercure Kraków Fabryczna City planowane jest na pierwszy kwartał 2021.

Mercure Kraków Fabryczna City powstaje na terenie dawnej destylarni Polmos S.A. z 1931 roku we wschodniej części Krakowa (20 minut pieszo od Rynku i stacji kolejowej Kraków Główny). Hotel stanowi część bardzo ważnej dla miasta inwestycji Kraków Fabryczna City, która składa się z nowoczesnych biurowców klasy A wchodzących w skład Fabryczna Office Park, stylowej części mieszkalnej oraz dwóch zrewitalizowanych zabytkowych budynków, w których znajdzie się hotel Mercure. Fabryczna Office Park realizowania jest w zielonej certyfikacji BREEAM (poziom „excellent”), co oznacza zrównoważone zagospodarowanie terenu, oszczędność zasobów wody, jeszcze większą efektywność energetyczną inwestycji, staranny dobór materiałów oraz najwyższą jakość materiałów zastosowaną wewnątrz budynków.

– Mercure w Krakowie to nasza pierwsza inwestycja hotelowa w tak wyjątkowym miejscu, jakim jest zabudowa przemysłowa z przełomu lat 20’ i 30’ XIX wieku. Dla tego hotelu potrzebowaliśmy silnej i rozpoznawalnej na całym świecie marki, która będzie jednak na tyle elastyczna, aby móc zachować zabytkową tkankę budynku i jednocześnie pozostawić miejsce na współczesną architekturę, nowoczesne wnętrza i najnowsze rozwiązania technologiczne. Chcemy, aby Mercure Kraków Fabryczna City oferował podróżującym unikalne doświadczenia, bez względu na to czy goście przyjeżdżają w celach służbowych czy turystycznych – wyjaśnia Stanisław Łukasik, właściciel grupy Inter-Bud.

Hotel zaoferuje 3,5 tys. mkw. nowoczesnej i komfortowej powierzchni konferencyjnej, 2 tys. mkw. powierzchni fitness & spa z basenem, parking podziemny, bar i restaurację, Ponadto w budynkach zabytkowych znajdować się będzie sześć kolejnych restauracji, z których jedna będzie dysponowała własnym browarem z piwem warzonym na miejscu.

– Ten hotel będzie posiadał atrakcyjną i konkurencyjną ofertę dla segmentu MICE. Historyczny charakter inwestycji zdecydowanie podkreśli jej wyjątkowość. Czujemy się wyróżnieni i cieszymy się, że grupa Inter-Bud wybrała markę Mercure dla tego projektu. Kraków jest dzisiaj nie tylko ogromnie popularną destynacją turystyczną i biznesową, ale również miastem, który ma swoją markę na poziomie europejskim i światowym. Jesteśmy pewni, że ta inwestycja to tylko początek współpracy obu firm. Na rynku krakowskim jest jeszcze miejsce na nowe, lifestyle’owe marki hotelowe – dodaje Jacek Stasikowski, dyrektor ds. rozwoju sieci w Grupie Orbis i Accor na Polskę i Kraje Bałtyckie.

Wielofunkcyjne obiekty (z ang. mixed-use) łączące przestrzeń biurową, usługową i mieszkalną z historią w tle cieszą się rosnącą popularnością wśród deweloperów i inwestorów w Polsce. Za projekt architektoniczny obydwu zabytkowych budynków odpowiada biuro IMB Asymetria.

– Nowoczesność hotelu Mercure Kraków Fabryczna City będzie przejawiać się przede wszystkim w nowo projektowanych elementach, dodanych częściach, nadbudowanych fragmentach oraz w nowoczesnej technologii zastosowanej we wnętrzach budynków czy w pasażach. Ich charakter będzie różnić się od fragmentów historycznych poprzez podkreślenie różnicy między zachowanymi historycznymi budynkami a nową architekturą, przy zachowaniu subtelnej harmonii nowoczesności z estetyką architektury minionej epoki. Ten hotel będzie wyjątkowy, ponieważ będzie tworzył nowa wartość architektoniczną, nie rywalizując a współistniejąc z obecnymi budynkami historycznymi – tłumaczy Krystyna Pawlik z biura IMB Asymetria.

Właściciel hotelu Mercure Kraków Fabryczna City korzysta z umowy doradztwa hotelowego oferowanej przez Grupę Orbis i Accor. Dzięki wsparciu ekspertów, inwestorzy mogą budować hotele w sposób pozwalający uzyskać najlepsze wyniki ekonomiczne przy zachowaniu odpowiednich standardów, wysokiej jakości produktu, sprawdzonych dostawców i gwarancji zadowolenia przyszłych gości hotelowych.

Sieć Mercure to znane i rozpoznawalne na całym świecie hotele grupy Accor kategorii średniej (midscale). Pod marką Mercure działa obecnie ponad 790 hoteli w ponad 60 krajach na całym świecie. Każdy hotel Mercure jest inny i inspirowany lokalną kulturą. Mercure to jedyna marka hoteli klasy średniej łącząca siłę międzynarodowej sieci i doświadczenie z wysoką jakością typową dla hoteli zintegrowanych z lokalną społecznością.

W Polsce działa 21 hoteli Mercure, a kolejne sześć otworzy się do końca 2022 roku. Mercure Kraków Fabryczna City będzie drugim adresem sieci Mercure w Krakowie i dziewiątym hotelem działającym pod jedną z marek grupy Accor w tym mieście.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 30.07.2019
Aktualizacja: 30.07.2019