Dynamiczny rozwój Orbis i AccorHotels

Udostępnij artykuł
Grupa Hotelowa Orbis – strategiczny partner na Europę Wschodnią wiodącej na świecie grupy podróżniczo-lifestylowej AccorHotels kontynuuje dynamiczny rozwój. Właśnie podpisała umowy o zarządzanie hotelem ibis Politehnica w Bukareszcie z partnerem i inwestorem Novum Business Services SRL oraz ze spółką GEONE Real Estate o zarządzanie nowym obiekt pod marką Novotel w Pradze.

 

– ibis jest wiodącą na świecie marką hoteli segmentu ekonomicznego, która doskonale wpasowuje się w tę lokalizację ze względu na jej bliskość – z jednej strony z największym ośrodkiem studenckim w Rumunii, a z drugiej strony z prężnie rozwijającą się dzielnicą biznesową w Bukareszcie. Dołączający do sieci ibis hotel doskonale odzwierciedla nasze ambicje inwestycyjne – mówi Adrian Gheorghe z Novum Business Services SRL.

Otwarcie hotelu ibis Bucharest Politehnica jest zaplanowane na trzeci kwartał 2020 roku. Hotel będzie posiadał 160 pokoi, restaurację, bar, zaplecze konferencyjne, a także własny parking. Będzie położony w środkowo-zachodniej części stolicy, niedaleko osiedla Orhideea, arterii Basarab oraz stacji metra Grozăveşti, Petrache Poenaru i Politehnica, przyszłego centrum biurowego Bukaresztu.

– Otwierając ibis Bucharest Politehnica powiększamy nasze portfolio AccorHotels – aktualnie w Rumunii znajduje się 11 hoteli. Kontynuujemy dalszy rozwój naszej sieci zarówno w stolicy, jak i w kluczowych miastach w regionach na terenie całego kraju – powiedział Frank Reul, dyrektor ds. rozwoju Orbis i AccorHotels na Europę Wschodnią.

ŚWIAT HOTELI WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2018
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Natomiast nowy hotel marki Novotel w Pradze zaoferuje 221 pokoi zlokalizowanych w dwóch wieżach, obszerne zaplecze konferencyjne, w tym salę balową, oraz unikalną łódź rzeczną przeznaczoną na potrzeby ekskluzywnych imprez MICE. Jjest częścią jednej z największych wielofunkcyjnych inwestycji w Pradze pod nazwą „Port 7” realizowanej przez Skanska. Nowo budowany kompleks biurowy ma łączną powierzchnię ok. 36 tys. mkw. Kolejne 13 tys. mkw. przeznaczono na budynki hotelu Novotel, realizowane we współpracy pomiędzy Skanska a GEONE Real Estate. GEONE Real Estate przygotowuje także projekt „Rivery” o łącznej powierzchni wynoszącej niemal 6 tys. mkw., obejmującej tramwaj rzeczny, trasę rowerową, centrum spa oraz marinę. Wieże hotelowe będą zlokalizowane w jednej z najszybciej rozwijających się dzielnic w Pradze – położonej w północnej części centrum stolicy, na zakolu Wełtawy i w dzielnicy Holešovice (pol. Holeszowice). Otwarcie – podobnie jak pozostałej części kompleksu – przewidywane jest na rok 2021.

– Poprosiliśmy inżynierów i projektantów o połączenie sił i stworzenie wyjątkowego miejsca nad rzeką Wełtawą. W obu częściach hotelu powstaną jasne i przestronne pokoje z pięknym widokiem na rzekę i marinę. Novotel to wiodąca na świecie marka, która doskonale wpisuje się w nowoczesny i sprzyjający charakter tego wielofunkcyjnego kompleksu. Orbis i AccorHotels posiadają unikalne know-how oraz doświadczenie rynkowe w Europie Środkowo-Wschodniej i właśnie dlatego wybraliśmy ich jako zarządzających tym wyjątkowym obiektem – wyjaśnia Milan Janku, partner zarządzający GEONE Real Estate.

– Praga jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na świecie. Rynek hotelarski jest tam bardzo dynamiczny i konkurencyjny. Jesteśmy dumni, że GEONE Real Estate zaufało właśnie grupie Orbis i marce Novotel przy realizacji tego projektu. Grupa Orbis i AccorHotels prowadzi działalność już w trzech hotelach ibis, w Novotel Wenceslas Square, w Mama Shelter oraz w Century Old Town MGallery by Sofitel. Kolejny Novotel będzie siódmym „adresem” sieci AccorHotels w Pradze – komentuje Gilles Clavie, prezes zarządu i dyrektor generalny Orbis – partnera AccorHotels w Europie Wschodniej.

Hotel będzie położony w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra, dworca tramwajowego, przystanku autobusowego i stacji kolejowej Holešovice (Holeszowice) oraz w bliskim sąsiedztwie tunelu Blanka.

– Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego wielofunkcyjnego kompleksu deweloperskiego i cieszymy się na myśl o współpracy z GEONE Real Estate – dodaje Frank Reul, dyrektor ds. rozwoju Orbis i AccorHotels w Europie Wschodniej.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.