Dzień Kawy w Starbucks oraz finały Starbucks Barista Championship

Udostępnij artykuł

1 października przypada wielkie święto branży kawowej – Dzień Kawy. Z tej okazji w weekend na gości Starbucks będą czekały atrakcyjne promocje. Ale to nie wszystko – w tym roku Starbucks świętuje Dzień Kawy przez cały następny tydzień, ponieważ w Londynie odbędą się zmagania najlepszych baristów konkursu Starbucks Barista Championship, podczas którego reprezentowana będzie również Polska.

Odwiedzając kawiarnie Starbucks od piątku (29.09.2023) do niedzieli (1.10.2023) można cieszyć się kawą w obniżonej cenie. Promocja obowiązuje przy zamówieniach z własnych kubkiem wielokrotnego użytku. W piątek i sobotę do własnego kubka można będzie zamówić kawę przelewową w rozmiarze Tall za jedyne 10 zł. Natomiast 1.10.2023 r., czyli w międzynarodowy Dzień Kawy, zamawiając do własnego kubka otrzymamy Cafe Latte w rozmiarze Tall również w cenie 10 zł.

Weekend Kawy to jednak nie wszystko. Tej jesieni można świętować przez cały tydzień, zwany w tym roku Coffee Week, a to za sprawą kawowych zmagań najlepszych baristów z całego świata w konkursie Starbucks.

Za nami regionalny etap zawodów Starbucks Barista Championship, który składał się z dwóch etapów. Bariści kawiarni Starbucks z całej Polski rywalizowali ze sobą, aby wyłonić najlepszą 8-kę w kraju. W tym roku prezentowali oni swoje umiejętności w sztuce Latte Art, a następnie demonstrowali swoją pasję i wiedzę o kawie. Zwycięzcą tegorocznych zawodów został Karol Oberda, który od 1 do 6 października będzie reprezentować Starbucks Polska podczas International Starbucks Barista Championship w Londynie.

Polski Barista Champion 2023

Pracujący jako zastępca kierownika, w Starbucks w Westfield Mokotów w Warszawie, Karol Oberda został ogłoszony Barista Championem 16 lipca w Poznaniu. To tutaj, w CH Poznań Plaza, odbył się finał polskich zmagań.

Swoją pracę w Starbucks Karol rozpoczął w lipcu 2019 roku jako barista kawiarni Warszawa Zodiak. Aktualny tytuł to nie pierwszy jego sukces w trakcie współpracy z marką, bowiem już w 2022 roku uzyskał tytuł Barista Champion regionu Warszawa. Jeśli chodzi o napoje kawowe, Karol jest wielkim fanem przemyślanych i konkretnych kompozycji smakowych oraz wszelkich kaw o wyrazistej charakterystyce konkretnego regionu, a jego ulubiona metoda parzenia to drip/pour over. Jego ulubionym napojem w Starbucks jest wzmocnione Iced Latte na ziarnach Blonde Roast.

Poza pracą tegoroczny Mistrz Polski jest studentem filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim, interesuje się gotowaniem i współtworzy zespół muzyczny, jako wokalista oraz producent.

Zmagania Starbucks Barista Championship były dla mnie niesamowitym doświadczeniem, nigdy nie sądziłem, że przejdę początkowe etapy, nie mówiąc już o wygranej. Zachęcam wszystkich baristów do udziału w kolejnej edycji! To świetny sposób na doskonalenie swojego rzemiosła, umiejętności przygotowywania kawy i zdobywania nowej wiedzy baristycznej. Z dumą noszę fartuch Coffee Mastera.mówi Karol Oberda.

International Barista Championship

Jako Mistrz Polski będzie w nadchodzącym tygodniu rywalizował z baristami Starbucks z całej Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (region EMEA), mając nadzieję na zdobycie tytułu Mistrza Baristów EMEA 2023. Ale Starbucks Barista Championship to nie tylko rywalizacja, to przede wszystkim szansa na spotkanie, wymianę doświadczeń i dobrą zabawę z ludźmi, których łączy pasja do kawy.

Jesteśmy naprawdę dumni z naszych Partnerów (pracowników), zarówno tych, którzy awansowali do finałowych etapów Starbucks EMEA Barista Championship, jak również wszystkich, którzy przystąpili do rywalizacji. Międzynarodowy finał odbędzie się w Londynie. – to dla nas ważne, historyczne miejsce, ponieważ 25 lat temu to właśnie w tym mieście otwarto pierwszą kawiarnię Starbucks w Europie. Dało to początek rozwoju naszej sieci w regionie. mówi Vedran Modrić, Regionalny Dyrektor Operacyjny Starbucks PolskaŻyczymy Karolowi i wszystkim uczestnikom powodzenia w międzynarodowym konkursie. Z niecierpliwością czekamy, aby zobaczyć naszych utalentowanych baristów, którzy prezentują swoją pasję i eksperckie zdolności w rzemiośle kawowym.

RYNEK GASTRONOMICZNY W POLSCE – RAPORT 2023
>> kliknij, aby zapoznać się z ubiegłorocznym wydaniem <<

Źródło: Starbucks Polska

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione

Autor: Horecanet
Opublikowano: 29.09.2023
Aktualizacja: 29.09.2023