Echo Investment

Udostępnij artykuł

Jesteśmy największym polskim deweloperem z bogatym doświadczeniem w głównych sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowo-usługowym, biurowym oraz hotelowym. W ciągu ostatnich 25 lat Echo Investment zaznaczyło swoją obecność na polskim rynku, dostarczając blisko 100 projektów mieszkaniowych, 44 biurowce, 33 centra handlowe i 16 hoteli. Echo Investment jako jedyne w Polsce realizuje mega inwestycje zwane destination place. Czyli projekty miastotwórcze, wielkie fragmenty miast, małe dzielnice zaprojektowane według spójnej koncepcji i wpisujące się harmonijnie w dane otoczenie. Tego typu projektami są obecnie: zrealizowana już inwestycja Browary Warszawskie, Fuzja w Łodzi i Modern Mokotów Warszawa.

Echo Investment
Echo Investment

Filarem strategii Echo Investment jest realizacja tzw. „destinations”, czyli projektów miastotwórczych, kwartałów miast, w których ludzie mogą pracować, mieszkać i spędzać wolny czas. Tworzymy je z poszanowaniem dla historii tych miejsc – mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment

Browary Warszawskie – pierwsze i już najlepsze

Między ulicami Grzybowską, Krochmalną, Wronia i Chłodną, pod auspicjami renomowanej pracowni JEMS Architekci, powstał tętniący życiem, wielofunkcyjny fragment miasta. Piwowarska tradycja powróciła na warszawską Wolę z osiemnastoma rodzajami rzemieślniczego piwa z Browaru Warszawskiego. Uznani restauratorzy, którzy mają w swoim portfolio świetnie prosperujące i cieszące się uznaniem gości inwestycje, tutaj ulokowali swoje kolejne koncepty. W otoczeniu nowoczesnej architektury i pieczołowicie zrewitalizowanych obiektów historycznych powstały restauracje reprezentujące smaki niemalże z całego świata, delikatesy, kawiarnie, piekarnie, cukiernie, a także profesjonalne usługi. Łącznie ponad 27 unikalnych, niekonkurujących ze sobą konceptów stworzyło tu kulinarne centrum stolicy i atrakcyjne miejsce spotkań.

Sukces Browarów Warszawskich potwierdza słuszność obranej strategii, jest również najlepszym dowodem na to, że potrafimy realizować projekty destinations z bogatą i różnorodną ofertą gastronomiczną i usługową. Z wielkim powodzeniem – o czym mogą świadczyć tłumy warszawiaków i turystów odwiedzających to miejsce – potrafimy inwestycje wypromować. Browary stały się najmodniejszym miejscem w stolicy w zaledwie kilka miesięcy po ich otwarciu, atrakcyjnym dla spotkań gwiazd i influencerów, inwestycją nagradzaną w topowych konkursach, która króluje na pierwszych stronach najbardziej opiniotwórczych mediów.

Za sukcesem Browarów Warszawskich stoi blisko 150 osobowy zespół specjalistów. Zebraną wiedzę i doświadczenie w kluczowych dla realizacji projektów destinations obszarach przekładamy na kolejne realizowane i planowane inwestycje.

Fuzja – nowe centrum Łodzi

Na blisko 8ha dawnej fabryki Karola Scheiblera przy ul. Tymienieckiego, powstaje kolejny projekt „destination” Echo investment. Fuzja to największa łódzka rewitalizacja. Ma ambicję stać się nowym centrum miasta. Jest projektem „uszytym” dla Łodzi, celebrującym jej poprzemysłowe dziedzictwo. Fuzja zapewni zrównoważony rozwój w kontekście urbanistycznym, społecznym, architektonicznym, również infrastrukturalnym.

Projekt tworzy 20 budynków o różnorodnych funkcjach, z czego aż 14 to zaadaptowane budynki historyczne. Sercem terenu jest secesyjna Elektrownia – perła łódzkiej architektury przemysłowej. Wokół niej znajdować się będą cztery budynki mieszkaniowe z ponad 600 lokalami (trzy etapy już zrealizowane), ponad 300 loftami i biurami o łącznej powierzchni około 40 tys. mkw (już z pierwszymi najemcami). Powstaną place miejskie, przestrzenie wspólne, a także tereny zielone. W historycznych budynkach znajdzie się przestrzeń na usługi, sklepy specjalistyczne, restauracje, a także miejsca artystyczne z klubami muzycznymi, w Elektrowni przestrzeń gastronomiczna z ofertą wystawienniczo-eventową. Łącznie około 11 tys. mkw harmonijnie uzupełniających się funkcji. Ta część sprawi, że Fuzja będzie ekscytującym, unikalnym miejscem spotkań i rozrywki dla gości i turystów.

W potencjał projektu już uwierzyli: cukiernia Deseo Patisserie & Chocolaterie, rzemieślnicza piekarnia Bakery, także ceniona przez gości restauracja Zdrowa Krowa z konceptem Smile&Wine czy rozwijająca swoją sieć włoska Pizza Lecentano. Wkrótce to grono powiększy się o kolejne rewelacyjne koncepty.

Modern Mokotów Warszawa – przełamanie monokultury biznesowego Mokotowa

We współpracy z pracownią architektoniczną BBGK Architekci powstał projekt, który wprowadzi do biznesowej części Mokotowa nowe funkcje. Chodzi o mieszkania, sklepy, punkty usługowe oraz dużą przestrzeń społeczną wraz z wygodną szkołą dla co najmniej 400 dzieci. Całe przedsięwzięcie to kolejny etap przełamywania monokultury biznesowego Mokotowa. Kwartał przy ul. Wołoskiej i Konstruktorskiej stanie się prawdziwie wygodnym miastem, gdzie w zasięgu krótkiego spaceru można mieszkać, również pracować, uczyć się czy spędzać wolny czas.

Na działce o powierzchni około 4,7 ha znajdzie się 7 budynków z około 1,2 tys. mieszkaniami. Wszystkie będą otulone naturalną i zróżnicowaną zielenią, która wesprze retencję wody w mieście. Łącznie na terenie osiedla oraz w bezpośrednim sąsiedztwie, zieleń zajmie aż 3 ha. Samo osiedle jest zaprojektowane tak, by było otwarte, zapraszające przechodniów, a dodatkowo łączące sąsiedzkie kwartały siecią ścieżek rowerowych i pieszych.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione

Milena Kaszuba-Janus

Redaktor naczelna Nowości Gastronomiczne, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Z wydawnictwem BROG B2B związana od ponad czterech lat, gdzie od września 2018 pełni funkcję redaktor naczelnej Nowości Gastronomicznych oraz redaktor portalu Horecanet.pl i magazynu Sweets & Coffee. Współorganizuje najważniejsze wydarzenie dla branży gastronomicznej Food Business Forum. Odpowiada za dobór tematów dyskusji oraz podnoszenie jakości wydarzenia pod kątem merytorycznym. Dba także o różnorodność panelistów i prelegentów. Przeprowadziła wywiady m.in. z Karolem Okrasą, Arturem Jarczyńskim czy Andreą Camastrą. Prywatnie szczęśliwa żona, fanka czekolady i dobrej kuchni, miłośniczka zumby, literatury grozy i Justina Timberlake’a.

Opublikowano: 01.05.2022
Aktualizacja: 12.05.2022