Elżbieta Lendo przewodniczącą Komitetu PUIG ds. Hotelarstwa i Gastronomii

Udostępnij artykuł

W listopadzie br. w ramach Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej (PUIG) został powołany nowy Komitet ds. Hotelarstwa i Gastronomii. Przewodniczącą została Elżbieta Lendo, prezes zarządu Fundacji Polskie Hotele Niezależne, prezes zarządu Hotel Willa Port w Ostródzie i Termy Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim.

Elżbieta Lendo
Elżbieta Lendo

Aktualne wyzwania związane z prowadzeniem działalności w tych obszarach wymagają współpracy wielu środowisk, także w kontekście aktualnej sytuacji społeczno-gospodarczej i  wojny za naszą wschodnią granicą, która pokazała jak ogromne jest zaangażowanie branży hotelarskiej w niesienie pomocy obywatelom Ukrainy – powiedział Jacek Piechota, prezes PUIG.

Komitet ds. Hotelarstwa i Gastronomii w swojej misji ma określenie wyzwań związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej w zakresie tych świadczeń. Dodatkowo także wskazanie rozwiązań, które przyczynią się do utrzymania miejsc pracy i zapewnienia możliwości kontynuowania biznesu. Istotne miejsce w zakresie działalności Komitetu zajmie sfera związana ze wsparciem przedsiębiorców z Ukrainy, którzy po okresie wojny będą powracać do swoich działalności gospodarczych i w tym świetle coraz bardziej będą otwierać się na zachód.

Jako Przewodnicząca Komitetu swoją działalność skoncentruję na prowadzeniu dialogu z naszymi partnerami oraz regulatorami rynku w celu wymiany doświadczeń oraz wiedzy na rzecz poprawienia kondycji branży i wzmocnienia jej  głosu w procesie wsparcia ukraińskich Przyjaciół, służąc, jak dotychczas, swoim know-how doświadczeniem oraz zasobami i zaangażowaniem – podkreśliła przewodnicząca Komitetu Elżbieta Lendo.

W ramach Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej funkcjonuje 16 merytorycznych komitetów branżowych. Ich celem jest wzmocnienie polskiej i ukraińskiej  gospodarki oraz wypracowywanie rozwiązań zmierzających do poprawy warunków prowadzenia biznesu, przy jednoczesnym wspieraniu współpracy bilateralnej.

ŚWIAT HOTELI – WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie SWIAT-HOTELI-wrzesien-pazdziernik-2022-2.jpg

Źródło: PUIG

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 25.11.2022
Aktualizacja: 25.11.2022