Generalny wykonawca renowacji hotelu Sanssouci wybrany

Spółka należąca do inwestora Artura Koziei, który jest właścicielem historycznego, karpackiego hotelu Sanssouci, podpisała umowę z firmą Erbud na przebudowę i rozbudowę obiektu. Kontrakt opiewa na 38,5 mln zł netto. Termin realizacji ustalono na 31 grudnia 2022 r.

Hotel Sanssouci został wybudowany w pierwszych latach XX wieku, jako jeden z najnowocześniejszych i najbardziej luksusowych w ówczesnym Karpaczu. Posiadał pierwszą w tych stronach windę, centralne ogrzewanie, bieżącą zimną, a także ciepłą wodę. Był wizytówką miasta.

To legendarny hotel, który przez kilkanaście lat stał pusty i nieużyteczny. Chcemy przywrócić mu dawną świetność, odtwarzając jego historię i pierwotny charakter – mówił w rozmowie z nami Artur Kozieja, prezes zarządu spółki Europlan. – Stawiamy na najwyższą jakość wykończenia. Zależy nam na stworzeniu hotelu bardzo luksusowego, o standardzie pięciu gwiazdek plus – dodaje.

Inwestor posiada już pozwolenie na budowę, która będzie odbywać się pod nadzorem konserwatora zabytków.

Hotel będzie funkcjonował pod swoją dawną nazwą, która z języka francuskiego – sans souci – oznacza „beztroski”. Po remoncie i rozbudowie zaoferuje 108 pokoi, restaurację, sale konferencyjną, część spa & welnness z basenem, saunami, a także jacuzzi. Zostanie odtworzona także historyczna sala balowa.

Hotel znajduje się w okolicach stacji narciarskiej Pod Wangiem, na granicy Parku Narodowego. Wierzę, że m.in. dzięki swojej lokalizacji stanie się atrakcyjnym miejscem zarówno dla turystów zagranicznych z Czech czy Niemiec, jak i krajowych – mówił inwestor.

Za realizację projektu odpowiada architekt Robert Futerhendler, natomiast koncepcję wnętrz przygotowała firma AB CONCEPT DESIGN.

ŚWIAT HOTELI – KWIECIEŃ 2020
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.