Gheorghe Marian Cristescu: Jestem przekonany, że to nie ostatnie słowo polskiego rządu

Udostępnij artykuł
[SPECJALNIE DLA NAS] Tzw. Tarcza Antykryzysowa, o wartości 212 mld zł, zawiera rozwiązania dla: pracowników, mikro, małych, średnich i dużych firm. Obecną sytuację i pakiet pomocowy rządu komentuje Gheorghe Marian Cristescu, prezes zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego.

Tak jak mówiłem na początku naszych dyskusji, dla całej branży turystycznej nadszedł bardzo trudny czas. Nie tylko branża turystyczna została dotknięta, ale i większość przedsiębiorstw z innych gałęzi znacznie odczuwa ten kryzys. Mam ogromną nadzieję, że szybko będziemy mogli wrócić do normalności. Niemniej jednak, dużo czasu zajmie nam odbudowanie naszego biznesu.

W chwili obecnej, najlepsze propozycje zostały już przedstawione. Przedstawiciel z ramienia PHH – Paulina Mazurkiewicz-Kurek, czynnie brała udział w rozmowach z ministerstwem finansów oraz ministerstwem rozwoju. Cieszę się, że jej propozycje zostały zaakceptowane przez rząd. Należy jednak pamiętać, o solidarności z innymi branżami. Jako hotelarze, mamy prawo być zaniepokojeni tą sytuacją. Jednocześnie rozumiemy, że tarcza antykryzysowa jest dla nas narzędziem, które pomoże nam przejść przez ten trudny okres minimalizując straty.

Poza tym, jestem przekonany, że to nie jest ostatnie słowo jeżeli chodzi o wsparcie polskiego rządu dla naszej branży. Co więcej, jestem pewien, że powstaną kolejne plany i programy dedykowane takim sektorom jak branża turystyczna. Wiem o tym, że Pani Minister Jadwiga Emilewicz wraz z zespołem ciężko nad tym pracują, a ja osobiście zadeklarowałem od samego początku pełne wsparcie i sądzę, że pierwsze dobre propozycje pojawią się już niebawem.

RYNEK DOSTAWCÓW HORECA W POLSCE – RAPORT 2020
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 24.03.2020
Aktualizacja: 24.03.2020