Gilles Clavie nowym prezesem zarządu i dyrektorem generalnym AccorInvest

Udostępnij artykuł
Rada dyrektorów AccorInvest ogłosiła, że dotychczasowy prezes i dyrektor generalny Orbisu zastąpi Johna Ozingę na stanowisku prezesa i dyrektora generalnego grupy AccorInvest. Gilles Clavie funkcję tę obejmie 1 lipca.

AccorInvest jest inwestorem, właścicielem i operatorem hotelowym, obecnym z 911 hotelami w 31 krajach Europy, Ameryki Łacińskiej i Azji. Grupa inwestuje w konsolidację swojego portfela nieruchomości poprzez modernizacje i nowe projekty rozwojowe w Europie w segmencie ekonomicznym i midscale.

W marcu br. AccorInvest nabył 100 proc. akcji spółki Orbis, w której od sześciu lat Gilles Clavie jest prezesem zarządu i dyrektorem generalnym. Orbis jest dziś międzynarodową grupą inwestującą w nieruchomości hotelowe z 73 obiektami w sześciu krajach regionu Europy Wschodniej.

Gilles Clavie wniesie do firmy znakomite doświadczenie finansowe i operacyjne, które z pewnością pomoże mu poprowadzić AccorInvest w nadchodzących latach. Rada dyrektorów będzie wspierać Gillesa i zespół wykonawczy w pozycjonowaniu firmy na rynku i jej przyszłym rozwoju – powiedziała Nadra Moussalem, przewodnicząca rady dyrektorów AccorInvest.

Poparcie rady dyrektorów i pokładane we mnie zaufanie jest dla mnie niezwykle inspirujące i mobilizujące. Pragnę również wyrazić mój szacunek i uznanie dla wszystkich zespołów w Grupie za ich zaangażowanie i wsparcie. W czasach, gdy branża hotelowa globalnie boryka się z najgorszym kryzysem w swojej historii, naszym priorytetem jest zagwarantowanie, aby grupa AccorInvest bezpiecznie przeszła przez ten kryzys i jak najlepiej wykorzystała szanse, które się pojawią, gdy działalność hotelarska zacznie się odbudowywać – skomentował Gilles Clavie tuż po otrzymaniu nominacji.

ŚWIAT HOTELI: kwiecień-maj 2020
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 17.06.2020
Aktualizacja: 17.06.2020